Як повідомляє прес-служба уряду, Кабмін на засіданні в неділю розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни.
"Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ "Приватбанк" у стовідсоткову державну власність", - йдеться в заяві.
Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ "Приватбанк" та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.
В уряді підкреслили, що ці дії відбуваються у чіткій координації з міжнародними фінансовими організаціями та за їхньої підтримки.
Голова НБУ Валерія Гонтарєва, яка брала участь в засіданні уряду, та міністр фінансів Олександр Данилюк поінформували членів КМУ про те, що приватні акціонери Приватбанку звернулися до уряду з пропозицією, аби держава в інтересах клієнтів банку стала його повним власником.
"Перехідний період починається з 19 грудня. Держава забезпечить плавний перехід, стабільну роботу цієї установи у звичному для її клієнтів режимі", - наголошують в Кабміні.
В уряді виходять із того, що ухвалене ним відповідальне рішення врятувало як Приватбанк, так і всю банківську систему, йдеться в заяві.
В понеділок о 8-30 ранку про деталі ухвалених рішень на спільній прес-конференції поінформують міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Нацбанку Валерія Гонтарєва.
Уранці окремі заяви з цього приводу зроблять президент Петро Порошенко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Після націоналізації "Приватбанку" всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть збережені, а банк буде працювати в стандартному режимі.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав директор з інформаційних технологій "Приватбанку" Дмитро Дубілет.
"Дорогі друзі, сьогодні "Приватбанк" стає державним банком. Це несподівана новина (в тому числі для мене, повірте), але хвилюватися не потрібно", - написав він.
За словами Дубілета, всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть збережені. Це гарантує держава.
Крім того, він пояснив чому так сталося.
"З тих пір, як почалася війна, наш банк пережив сім інформаційних атак. Будь-який інший банк не пережив би будь-яку з них. Але остання атака, яка розпочалася тиждень тому, була найважчою. Кожен день ми оновлювали рекорди за кількістю коштів, виданих клієнтам в банкоматах і відділеннях", - написав банкір.
Останньою атакою, за словами Дубілета, яка зіграла ключову роль, був випуск новин на "Інтері", в якому йшлося про те, що в понеділок "ПриватБанк" призупинить всі платежі.
"Власне, рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято рівно в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші клієнти", - зазначив Дубілет.
Також, за його словами, банк і надалі буде працювати в стандартному режимі.
"Страшно зізнатися, але я не думаю, що клієнти або співробітники відчують особливу різницю в роботі банку. У нас все працює, як годинник. У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура. Все це нікуди не дінеться", - написав Дубілет.
це сслова депутата Попова 2016-12-19 / 09:49:21
Згідно сьогоднішнього майбутнього рішення РНБО про націоналізацію Приватбанку, опівночі карета перетвориться в сміття а платежі будуть зупинені. Начебто на кілька днів, і постраждати має лише Святий Миколай, який не зможе доставити неоплачені подарунки.
Проте націоналізація Приватбанку - це нова дірка в бюджеті 2017 року, за скромними оцінками від 30 мільярдів. І варіантів особливих немає. Власники у змові з Нацбанком "вивели" кошти вкладників і тепер або банк збанкрутує і держава заплатить вкладникам через Фонд гарантування, або треба вливати державні ж кошти як докапіталізацію.
Може НАБУ захоче розслідувати діяльність Нацбанку нарешті - чи табу?
з вашого-нашого жеба 2016-12-19 / 09:48:41
Кабмин выпустит 30-летние облигации внутреннего госзайма на 150 млрд гривен. Сроки выпуска и объемы пакетов пока неизвестны. Бумаги будет выкупать Национальный банк, а полученная гривна будет «вливаться» в капитал Приватбанка