За словами заступника голови ОДА Олександра Карташова, ситуація доволі стабільна та контрольована, Закарпаття готується до зими системно.
Повним ходом йдуть поточні ремонти котелень. Невелике відставання є хіба що в Ужгороді та Мукачеві. До цього часу по всій області трохи відставали з підготовкою систем опалення і ремонтом дахів через затримку у фінансуванні. Але тепер роботи йдуть повним ходом. По лінії „Закарпаттяобленерго” замінюються старі котли та насосне обладнання на більш сучасні та енергоекономні. У бюджетних установах графіку підготовки до зими дотримуються. Завершено майже 40 відсотків усіх робіт.
Щодо енергоносіїв. В області серед ключових споживачів, котрі можуть суттєво вплинути на стан розрахунків за енергоносії, є населення, водоканали, тепломережі та підприємства, що фінансуються з державного бюджету. За червень населення розрахувалося на сто відсотків, але ще залишається півмільйонний борг з початку року. Основне завдання – погасити його протягом двох місяців. Водоканали пообіцяли повністю погасити борги після 25 липня, коли на їхні рахунки надійдуть гроші від населення. Тепломережі після завершення опалювального сезону теж активізували розрахунки. Вони склали графіки погашення заборгованості, і вже в серпні ситуація має поліпшитися. Серед підприємств, котрі фінансуються з держбюджету, борги залишаються у закладів системи Міноборони та Національного космічного агентства. Якщо найближчим часом вони не погасять свої борги, на жаль, їх чекає примусове відключення.
Керівництво області тримає руку на пульсі: двічі на місяць райони та міста звітують про те, наскільки вони підготувалися до холодів. Наступного тижня після колегії облдержадміністрації голів РДА і міськвиконкомів зберуть на спеціальну нараду, де обговорюватимуть стан розрахунків за спожиті енергоносії, підготовку до зими і економічний стан підприємств.
Прес-служба Закарпатської ОДА
21 липня 2006р.
Теги: