У Виноградові говорили про актуальні проблеми оздоровлення екологічної ситуації на Закарпатті (ФОТО)

2 грудня 2016 року, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації організував проведення в місті Виноградів науково-практичну конференцію «Екологічне врядування на Закарпатті: стан та перспективи розвитку».

У Виноградові говорили про актуальні проблеми оздоровлення екологічної ситуації на Закарпатті (ФОТО)

У її роботі  взяли участь керівники Закарпатської обласної та Виноградівської районної державних адміністрацій й Виноградівської міської ради, науковці, керівники й відповідальні працівники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА та Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, установ природно-заповідного фонду Закарпаття та  державних лісогосподарських підприємств, зацікавлені представники громадськості.

Відкрив конференцію, директор Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА Сергій Рішко.

До її учасників  звернулись доктор юридичних наук, професор, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін та голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк, які привернули увагу  до  основних  екологічних проблеми Закарпаття та  до роботи місцевих органів державної виконавчої влади щодо їх розв’язання.

Доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор доповідав про «Стан реалізації актів Президента та Уряду України щодо збереження букових пралісів Карпат як об’єкта Всесвітньої  спадщини ЮНЕСКО та сталого розвитку гірських населених пунктів  Закарпття» й про  «Проведення заходів з розробки проекту організації території Карпатського біосферного заповідника та використання його природних ресурсів з врахуванням інтересів місцевих громад».

Особливо наголосив, що в межах Рахівського, Тячівського, Хустського та Велико-Березнянського районів Закарпатської області, розміщені найбільші у світі ділянки букових пралісів, які є єдиним природним об’єктом України, що входить, у складі українсько-словацько-німецької номінації “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини» до переліку Всесвітньої спадщини  ЮНЕСКО.

Відповідно до Конвенції про охорону Всесвітньої спадщини, країни, які володіють такими об’єктами, повинні забезпечувати їхню охорону, збереження та популяризацію культурної та природної спадщини. А комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО крім законодавчого захисту того чи іншого об’єкту вимагає ще й їхньої інтеграції до регіонального та місцевого територіального планування, забезпечення доступу до них туристів.

У зв’язку із цим президент та уряд України відповідним указом та дорученнями й розпорядженнями затвердили цілий комплекс заходів, спрямованих на збереження цих унікальних природних цінностей та забезпечення сталого розвитку й благоустрою гірських населених пунктів Закарпатської області, які знаходяться в зоні їх розташування.

Але на жаль, підкреслив Федір Гамор, з часу їх прийняття у 2009 та 2014 роках відповідальні міністерства та відомства України  й Закарпатська ОДА зробили дуже мало для їх виконання.

 Він детально охарактеризував, незадовільне виконання кожного пункту зазначених актів президента та уряду України. В результаті, до прикладу, і далі залишаються розбитими дороги, які ведуть до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, не вирішеними залишаються проблеми з побутовим сміттям, переведення на альтернативні дровам методи опалення  дворогосподарств, що розташовані в зоні букових пралісів пралісів тощо.

Для усунення недоліків із виконання зазначених актів президента та уряду України, в Мінприроди та Закарпатській ОДА, розроблено відповідні пропозиції, які в черговий раз схвалені дорученням  Кабміну №203/13-187/ 094-452 від 12.03.2016 р.

Коментуючи цю ситуацію Віктор Мікулін наголосив, що ці проблеми належать до пріоритетних у роботі Закарпатській ОДА і що надалі, будуть вживатись рішучі заходи щодо їх розв’язання.

Але у зв’язку із цим ним висловлено стурбованість через відсутність у депутатів Закарпатської обласної ради, порозуміння щодо необхідності створення Агенції регіонального розвитку Закарпаття, яка, відповідно до Типового положення про Агенції регіонального розвитку (затверджена Постановою Кабміну № 258 від 11.02. 2016 р.), має розробляти програми та проекти для ефективної реалізації державної регіональної політики у цьому контексті.

Віктор Мікулін  критично охарактеризував стан дотримання екологічного законодавства в лісовому господарстві та при вирішенні проблем гірського курорту «Драгобрат», незадовільну роботу з розширення природно-заповідного фонду, особливо національного природного парку «Зачарований край». Окремо підкреслено необхідність більш рішучих дій, у рамках чинного законодавства, із питань виділення земельних ділянок для суспільних потреб, для розміщення сміттєпереродних підприємств тощо.

На конференції із доповідями та повідомленнями, виступили також Остап Цапулич – заступник начальника відділу державної екологічної експертизи та моніторингу довкілля Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, головний лісничий національного природного парку «Зачарований край» Іван Шишканинець, заступник директора НПП «Синевир» Юрій Тюх, директор державного підприємства «Виноградівське лісове господарство» Василь Агій та інші.

Конференція ухвалила відповідні рекомендації. Її матеріали передбачається опублікувати.

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заслужений природохоронець України, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

03 грудня 2016р.

Теги: екологія, букові праліси, ЮНЕСКО

НОВИНИ: Соціо

23:58
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 7
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
» Всі новини