У складі виїзної комісії: заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак, керівники служб у справах дітей – Марина Арокгаті, містобудівного кадастру – Михайло Івегеш, Ужгородського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Іван Фленько, представник благодійного фонду «Благо» Елеонора Кулчар.
На невеликій території неподалік «П’яного базару» із загальною адресою вул. Пирогова, 1 розміщуються кілька помешкань, де загалом проживають близько 250 ромів. Щомісяця цю громаду поповнюють троє-четверо немовлят.
На перший погляд, більшість будівель на Пирогова,1, здається, розваляться від пориву вітру. Проте, запевняють, життя тут останнім часом суттєво змінилося до кращого. Зокрема й завдяки благодійникам, насамперед, організації «Дім милосердя», яка залучає кошти з різних джерел.
Розповідають, якщо раніше на території був понад метровий шар сміття, то зараз його вичистили і вивезли. Роми намагаються впорядкувати житло – провели водопостачання, за лічильниками платять за електроенергію. До прикладу, одна з молодих родин облаштували ванну, бережуть подаровані благодійниками плазмовий телевізор, мають комп’ютери, підключили Інтернет. Запевняють, діти з цього поселення ходять до шкіл міста. Водночас, просять допомогти з облаштуванням провулку, який веде до будинків, бо під час злив він і двір компактного поселення перетворюються на болото.
Представники міської ради Ужгорода поспілкувалися з мешканцями, один із них каже, що в його нині вже покійного діда колись були документи на будинок, який згодом згорів. І навіть у нього зазначено в паспорті не лише загальну адресу – Пирогова,1, а вказано номер помешкання. Проте у багатьох сусідів немає ні документів на житло, ні жодних посвідчень особи. З усім цим і допомагатиме міська рада. Спільно з фондами «Благо», «Відкрите суспільство» готується проект рішення, спрямований на отримання ними всіх належних виплат і допомог, соціалізацію ромів, загалом інтеграцію у суспільне життя, повідомляють в Ужгородській міській раді.
до Юра 2016-11-26 / 10:55:47
Бульдозером і напалмом це вкрай не гуманно.
Краще кожному членові виїзної комісії взяти у свої родини на проживання під одним дахом по циганській(пардон ромській) сім"ї хоча б на один рік. А особливу преференцію на проживання циганських сімей надати: членам організації «Дім милосердя» та позачергово - представникові благодійного фонду «Благо» Елеонорі Кулчар: як мінімум дві сім"ї хоч на років так п"ять...
Юра 2016-11-25 / 19:02:06
Бульдозером їм допомогти або напалмом
Юлька 2016-11-25 / 18:02:31
Необхідно відновити та підвищити виплати циганам за дітонародження. При моєму керуванню я під кліп ока створила циганський бізнес. Результат на лице: Туристам і не тільки їм потрібно постійно відбиватись від наглих циганчат-попрошайок, а ужгородцям, особливо дітям, небезпечно гуляти по місту не лише вечером, серед білого дня кожний може бути побитий, пограбований.
Безвіз 2016-11-25 / 13:19:43
От кому треба в першу чергу дати безвіз , і сто евро на дорогу до Праги
Чеші ріхле потржебують троху черствіх
ціган .
укр 2016-11-25 / 13:13:10
нє, молодці цигани, капітально все зробили, ще би треба підкунити їм пару сот тисяч з нашого з Вами міського бюджету ( в який вони не дали НІ ОДНОЇ КОПІЙКИ) для покращення умов для розмноження