На останньому місці рейтингу – закарпатський Ужгород, а столицю оцінили нарівні з Хмельницьким та Львовом. Натомість Івано-Франківськ у рейтингу на сьомому місці. Він розділив сходинку з мільйонним Дніпром.
Респонденти опитування OLX оцінювали зручність громадського транспорту, стан доріг та наявність парковок по шкалі від 1 до 7 балів. Більшість мешканців не в захваті від стану доріг та організованих перевезень.
Вінниця, знаменита своїми швейцарськими трамваями, на думку українців, виявилася найбільш розвинутою з точки зору транспортної інфраструктури містом. Лідер набрав 4,6 бали з 7, трохи відстав Луцьк з оцінкою 4,5 бали. Третє місце поділили Харків і Рівне — по 4,3 бали. Більшість обласних центрів країни отримали близько 3,8-4 балів, внизу рейтингу опинився Ужгород з критичними 3,2 бали. Трохи випереджають його Чернівці з 3,4 бали.
Примітно, що індустріальні гіганти країни щодо ситуації з транспортом не особливо відрізняються від порівняно невеликих західноукраїнських міст. Мільйонник Дніпро отримав такі ж 3,8 бали, як і Івано-Франківськ з населенням 230 тисяч.
Києву не вдалося показати досить хороший результат у транспортній сфері. Столиця показала посередні 4,1 бали. Тим не менше, з урахуванням загальної критичної оцінки міст України та завантаженості Києва, результат столиці підтягла розвинена система громадського транспорту та наявність паркінгів.
Вінниця стала лідером по зручності транспорту, однією з перших в країні провела комплексне дослідження пасажиропотоків, після чого змінила режим роботи транспорту відповідним чином. Аналогічний проект за підтримки Світового банку зараз йде у Києві.
У Києві найчастіше скаржаться на перевантаження доріг транспортом і дефіцит паркувальних місць. Дніпряни звертаюсь особливу увагу на розбиті дороги й відсутність додаткових маршрутів. У Харкові приводом для критики стали трамвайні колії та старі гомінкі трамваї. Львів'яни ж обурюються, що багато маршруток закінчують роботу дуже рано.
В той же час мешканці міста Лева задоволені гарним сполученням із центром, а одесити радіють зручним транспортним розв'язками. Харків'яни відзначили комфорт маршрутів та розташування зупинок. Вінничани ж не упустили можливості похвалитися своїми трамваями, в яких, до речі, є Wi-Fi.
Читатель 2018-02-09 / 20:10:43
Всё относительно. Если с точки зрения пассажира, в Ужгороде с общественным транспортом всё .... Хорошо. Поясню, почему. Для пассажира важны маршруты и возможность доехать в нужную точку. А вот, на чём - этот вопрос совсем другого свойства. Допустим, вдруг, у нас закупят массово "Руты" и пустят их по всем маршрутам с интервалом в 5 минут, и пассажиры Ужгорода скажут: "О! Круче, чем в Виннице и Киеве!"
пішохід 2016-11-17 / 08:16:00
Проте Ужгород такий маленький, що є можливість ходити пішки. Повезло.
Йонко 2016-11-17 / 06:18:57
Тому і найгірша, що вона давно в руках нашого мера Ужгорода Бодіка Андрііва і його рідного Братика Андрюші-Хрюші !!!! І поки за 500 гривнів бидломаса буде й надалі голосувати за таких ригго аналів з Відродження як ці два перевертні політичні які мають свій автопарк і всі маршрутки в місті належать ім ТАК І БУДЕ УЖГОРОДЦІ !! Тепер терпіть з дітьми на зупинках і мучайтеся