На Закарпатті щороку вперше реєструється близько 3 тисяч випадків злоякісних новоутворень

А від злоякісних новоутворень помирає майже 1600 хворих.

На Закарпатті щороку вперше реєструється близько 3 тисяч випадків злоякісних новоутворень

Тож для  вдосконалення  профілактики, своєчасної діагностики,  зменшення соціально-економічних втрат суспільства у зв’язку з онкологічними захворюваннями та смертністю від раку в області, крайовим обранцям пропонується затвердити обласну Програму боротьби з онкологічними захворюваннями  на  період до 2021 року.  

Як зазначають розробники проекту, злоякісні новоутворення – одна із важливих проблем охорони здоров’я в області, актуальність якої визначається постійним ростом ураження населення злоякісними новоутвореннями, важкістю своєчасної діагностики, високою вартістю і складністю лікування, високим рівнем інвалідізації і смертності хворих. В структурі смертності населення області - злоякісні новоутворення на другому місті  після серцево-судинної патології. В області щороку вперше  реєструється біля 3000  випадків злоякісних новоутворень,  від злоякісних новоутворень помирає  біля 1600 хворих . Захворюваність та смертність від злоякісних новоутворень в Закарпатський області зростає. В структурі захворюваності дорослого населення переважають пухлини легенів та бронхів, шлунково-кишкового тракту, молочної залози та жіночих статевих органів у жінок , передміхурової залози у чоловіків. Злоякісні новоутворення спричиняють значну інвалідизацію працездатного населення. 

Показник смертності населення області від злоякісних новоутворень зростає більш швидкими темпами ніж  показник захворюваності. В структурі смертності переважають пухлини легенів та бронхів, шлунково-кишкового тракту, передміхурової залози у чоловіків, молочної залози у жінок.

Основна причина несвоєчасної діагностики злоякісних новоутворень – несвоєчасне звернення  населення за медичною допомогою, низька ефективність профілактичних оглядів.  З метою забезпечення профілактики,  ранньої діагностики злоякісних новоутворень необхідно застосовувати  сучасні  методи  скринінгу та діагностики.  

Кількість хворих, яким можливо провести лікування, зростає. Збільшення   фінансування  закупівлі хіміотерапевтичних препаратів та препаратів супроводу  за рахунок місцевого бюджету покращило  забезпечення хворих  хіміопрепаратами  та  дало змогу провести спеціальне лікування  1156 онкологічно  хворим в 2009р., в 2015 році  - 1501  онкологічно хворим частково,   але   забезпечує тільки 10%  всієї потреби. Торік не було забезпечено лікування онкологічно хворих за кошти Державного бюджету. 

Проектна потужність диспансеру становить 135 ліжок, фактично розгорнуто 250 ліжок, розрахункова потреба ліжок для лікування хворих злоякісними новоутвореннями становить – 370, дефіцит ліжкового фонду диспансеру становить 40%. В стаціонар обласного клінічного онкологічного диспансеру  проведено  в 2009 році  5578  госпіталізацій, в 2015 році – 7685 госпіталізацій,  постійно зменшується  середнє перебування на ліжку,  що  свідчить про значне навантаження в роботі на персонал. В обласному клінічному онкологічному диспансері  організовані відділення мамології, абдомінальної хірургії, денного перебування хворих, виділені ліжка для лікування пацієнтів із злоякісними новоутвореннями голови та шиї.

Причиною несприятливої епідеміологічної ситуації з онкологічної патології  є суттєві недоліки організації проведення профілактики та ранньої діагностики передракових захворювань та злоякісних новоутворень, недостатнє забезпечення медичними засобами та реактивами для скринінгових обстежень. Потребує заміни та оновлення  обладнання для профілактичних обстежень, діагностики та лікування злоякісних новоутворень.      

Вжиті заходи щодо ранньої діагностики злоякісних новоутворень в області не дають можливості в повній мірі забезпечити надання якісної та ефективної онкологічної   допомоги населенню. Раннє виявлення злоякісних новоутворень, передракових захворювань дозволить  ефективно лікувати хворих та зменшить витрати, зменшить смертність від онкологічних захворювань, збільшить тривалість життя онкологічних хворих, зменшить вихід на інвалідність.

Тож метою даної Програми є підвищення ефективності заходів з профілактики, раннього виявлення та забезпечення лікування онкологічних захворювань, зниження смертності, зменшення кількості первинних виходів на інвалідність внаслідок захворювань на рак, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих.

У ній чітко визначено шляхи та засоби розв'язання проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання програми, а також перелік завдань та заходів програми. 

Наголошується, що підвищення ефективності профілактичних заходів та раннього виявлення передракових захворювань, інформаційне забезпечення населення   дозволить виявляти хворих в ранніх стадіях, зменшити витрати для проведення лікування хворих злоякісними новоутвореннями, поліпшити якість їх життя, повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

16 листопада 2016р.

Теги: новоутворення

НОВИНИ: Соціо

12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
13:32
/ 6
ФОТОФАКТ. У центрі Ужгорода встановлюють таблички про платне паркування: 15 грн – година
13:18
Питання сміттєзвалища для Ужгорода вирішуватимуть на рівні області
10:27
Допомогу на дому в Мукачеві сьогодні отримують 124 пенсіонери
» Всі новини