Закарпатці під час відвідин Баренцевого регіону вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Словацькі, українські та норвезькі партнери успішно виконують проект «Через інновації – до ефективного співробітництва».

Закарпатці під час відвідин Баренцевого регіону вивчали північний досвід транскордонного співробітництва

Метою проекту є, по-перше, отримання та аналіз достовірної, високоякісної та повної інформації про форми, методи й результати діяльності Баренцевої Євро-Арктичної ради та Регіональної ради; по-друге, розробка для суб’єктів управління Словаччини та України практичних рекомендацій щодо її імплементації для підвищення ефективності транскордонного співробітництва прикордонних регіонів цих країн зокрема й району Карпат загалом.

Баренцева Євро-Арктична рада та Регіональна рада – інституції північних держав та ЄС, покликані сприяти розвитку транскордонного співробітництва у Баренцевому регіоні. Для вивчення досвіду транскордонного співробітництва на Півночі Європи Баренцевий регіон відвідала група українських експертів проекту. У її складі – в.о. завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, директор Інституту транскордонного співробітництва, Надзвичайний і Повноважний посол Сергій Устич (керівник делегації); заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак; завідувач кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ професор Володимир Приходько; менеджер громадської організації «Форза» Радміла Устич; викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Олеся Бенчак (менеджер проекту).

Найперше відбулася зустріч з керівником комуни Сьор-Варангер, ветераном транскордонного руху Рюне Рафаелсеном, який розповів про багаторічний досвід транскордонної співпраці й нинішні проблеми прикордоння. Відтак показав гостям об’єкт транскордонної співпраці – унікальну лікарню, що споруджується спільно норвезькими, фінськими, шведськими, ісландськими будівельниками із готових модулів, які надходять із Німеччини паромом. Також делегація побувала в сучасній багатонаціональній школі, що працює за інноваційною педагогічною концепцією.

Українські експерти зустрілися з керівниками Баренцевого інституту – підрозділу Норвезького арктичного університету в місті Тромсо, що досліджує транскордонне співробітництво – Маріанною Солем та Свеймом Оргеймом. Ішлося про спільні розробки та публікації науковців Норвезького арктичного університету, УжНУ та Кошицького університету ім. П.-Й. Шафарика, обмін студентами і викладачами на стажування.

Центральними заходами програми була робота делегації в структурах, що забезпечують діяльність Баренцевої Євро-Арктичної ради та Регіональної ради – Баренцевого секретаріату та Міжнародного Баренцевого секретаріату.

Про інформаційну співпрацю йшлося на зустрічі з керівником інтернет-видання «Незалежний Баренцевий оглядач» Атле Стаалесеном.

На всіх зустрічах експерти також знайомили співрозмовників із позитивним досвідом транскордонного співробітництва, накопиченим в Україні, зокрема – в транскордонному регіоні Карпат.

Загалом візит українських експертів до Норвегії дозволив вивчити найновіші та найефективніші форми транскордонного співробітництва, що практикуються на Півночі Європи. Це – добра запорука досягнення завдань проекту «Через інновації – до ефективного співробітництва»,повідомляє Медіацентр УжНУ.

16 листопада 2016р.

Теги: досвід, співробітництво, УжНУ

Коментарі

Копча 16.11.2016 / 16:28:21
Дивно що Медведчуківська підстилка і злодій Устич ще не на пенсії.

Васьо 16.11.2016 / 09:57:41
ше би в буркіна-фасо поїхали спеціалісти транскордонного руху... не має куди гроші дівати

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини