Поважному дипломату розповіли про тісну та активну багаторічну співпрацю з двома чеськими краями – Височиною та Пардубицьким, а з третім – Устецьким - Закарпаття незабаром підпише аналогічну угоду про співробітництво. Це дасть змогу реалізувати за рахунок співфінансування ще більше проектів з розбудови інфраструктури та реконструкції соціальних об’єктів нашого краю.
За дев’ять з половиною років контакти з Височиною набули регулярного характеру – як між керівними органами, парламентарями, так і на рівні міжособистісних зв’язків громадян, працівників різних установ та організацій. Нині співпрацею з краєм Височина охоплені практично всі райони. Так, на паритетних засадах фінансування реалізовано понад 80 проектів із енергозбереження та реконструкції об’єктів соціальної сфери краю. Ведеться робота над визначенням спільних проектів наступного року. Генконсула також поінформували, що в УжНУ діє кафедра богемістики, де викладається чеська мова. Її планують розширити через затребуваність вчителів з чеської мови у школах. У планах – побудова в Ужгороді Чеського будинку за рахунок співфінансування з обласного бюджету та коштів чеських партнерів.
Зі свого боку очільник Генконсульства запевнив, що Чехія завжди підтримувала і буде підтримувати цілісність України. Він також розповів, що добре знає, що Закарпаття і Чехія мають спільну сторінку історії. І подякував за те, що чехи, які компактно проживають на Закарпатті, мають рівні можливості для розвитку, почувають себе комфортно, бережуть і примножують культурні надбання, мають змогу вивчати рідну мову у середніх та вищих навчальних закладах. Та зазначив, що докладе всіх зусиль, аби сприяти тому, аби громади двох країн і регіонів мали тісні контакти, як ділові, так і дружні, бо мають спільне історичне минуле та споріднені мови, традиції, сімейні цінності.
Далі пан Павел Пешек поцікавився, яка нині ситуація з кладовищем в районі «Шахта», де поховано багато чехів ще у часи першої та другої світових війн. Дипломата запевнили, що докладається максимум зусиль, аби привести кладовище у належний стан, щоби громадяни Чехії могли навідуватися до своїх пращурів, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.
Маряна 2016-11-21 / 20:57:00
Якщо взяти до уваги одне те, як пан Пешек працював у столичному посольствi - краще було б якби вiн вiдвiдав Чеську Республiку та не повертався анi до посади анi до Львова.