Відкрив захід в.о. Ужгородського міського голови, перший заступник міського голови Іштван Цап, який передав присутнім вітання від міського голови Богдана Андріїва.
За дорученням голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса привітав учасників 4-ї Академії і виконувач повноважень голови обласної ради, перший заступник голови облради Йосип Борто.
Юрген Лембке, керівник проекту GIZ, розповів про проект, який уже кілька років втілюється Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH і спрямований на подолання проблем щодо збереження історичної спадщини Львова. Зазначив, що дуже радий бути в Ужгороді, у чудовому старовинному місті, радий, що в Ужгороді багато людей з активною життєвою позицією, які вболівають за збереження історичної спадщини свого міста.
Зараз триває практична частина конференції, модератори, представники різних міст з України та з-за кордону презентують концепції розвиту міст, створення майданчиків для обговорення розвитку міста із залученням мешканців, науковців, представників громадських організацій.
Як уже повідомлялось, ключовою темою дводенної конференції буде вплив культурних проектів в поєднанні зі збереженням культурної (архітектурної) спадщини на процеси розвитку міста. Сьогодні, під час вступних презентацій будуть обговорені передумови, можливості та роль сфери культури як поштовху для розвитку інших галузей життя міста, а також збереження та оновлення історичних міст в контексті інтегрованого розвитку міст на прикладі міст з Румунії, Німеччини та України.
Другого дня – 4 листопада, у робочих групах після ознайомчої екскурсії пішохідною історичною зоною Ужгорода буде проведений аналіз щодо викликів та потреб, потенціалу та можливостей у розвитку пішохідної зони, обговорені способи залучення громадськості до процесів формування напрямків розвитку цієї території, а також напрацьовані напрямки розвитку пішохідної зони.
Паралельно відбуватиметься робота в групі з представників органів охорони культурної спадщини міст України щодо розроблення пропозицій до Закону України “Про охорону культурної спадщини”.
Важливим аспектом роботи Академії є використання напрацьованих результатів у подальшій діяльності, а також обмін досвідом та посилення співпраці між містами України на робочому рівні, а також обговорення подальших перспектив з представниками державних органів влади.
Нагадаємо, захід проводить Ужгородська міська рада та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, повідомляють в Ужгородській міській раді.