З усіх закарпатських нардепів-мажоритарників найбільш корупційнонебезпечною є законотворчість Роберта Горвата з БПП – ОПОРА

Абсолютна більшість законопроектів, до розробки яких мали відношення закарпатські депутати-мажоритарники, не викликала претензій з боку так званого «антикорупційного» комітету Верховної Ради України.

З усіх закарпатських нардепів-мажоритарників найбільш корупційнонебезпечною є законотворчість Роберта Горвата з БПП – ОПОРА

Більшість законопроектів, які приймають чи відхиляють парламентарі, розглядаються ще й парламентським Комітетом з питань запобігання і протидії корупції. Комітет дає висновки: чи призведуть норми прийнятого закону до потенційного виникнення корупційних явищ на кшталт конфлікту інтересів; зловживання службовим становищем; створення дискреційних повноважень тощо.

Ми проаналізували законопроекти, які були зареєстровані з часу початку теперішньої каденції парламенту і до перших днів жовтня. За цей період Комітет сформував негативні відгуки лише щодо чотирьох законопроектів, до яких мали безпосереднє відношення – як ініціатори – депутати від шістьох мажоритарних округів Закарпаття. При цьому один законопроект, попри негативні висновки «антикорупційного» Комітету, все ж став законом.

25 10 zakarpattia

Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «Блоку Петра Порошенка») став ініціатором (або ж співініціатором) 62 законопроектів. Із них у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції чотири документи визнали такими, що містять корупціогенні ознаки.

Це стосувалося спрощення процедури отримання земельних ділянок. У висновку «антикорупційний» комітет зазначив, що в разі прийняття змін до закону  можуть виникнути умови для конфлікту інтересів та можливостей для зловживання окремими посадовими особами для незаконного (рейдерського) захоплення земельних ділянок. В підсумку пропоновані зміни до земельного законодавства знято із розгляду.

“Антикорупційний» комітет мав зауваження і до проекту Закону, який спрощує роботу в Україні малого виноробства. Так, у Комітеті зазначили, що корупціогенним фактором є те, держорган має можливість на власний розсуд визначати, який виробник вина робить продукцію лише з власного урожаю, а який – ні. Для останнього, як відомо, є обов’язковим придбання ліцензії, яка коштує близько півмільйона гривень. «Чітко не прописано яким чином буде доводитись факт виготовлення продукції виключно із власного виробництва», – резюмували у Комітеті. Разом з тим, як відомо, закон прийнято, його підписав Президент і сьогодні підприємства, які виготовляють алкогольну продукцію лише з власного врожаю, звільнені від придбання ліцензії.

Негативно «антикорупційний» комітет відгукнувся і про законопроект щодо створення і функціонування вільних митних зон промислового типу. «Проект акта не відповідає вимогам антикорупційного законодавства»; «Законопроект суперечить вимогам чинного Закону України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон»», – дійшли висновку в Комітеті. Крім того, його члени резюмували, що якщо законопроект прийняти, тоді Кабмін та орган доходів і зборів отримають дискреційні повноваження. Наразі законопроект одержано керівництвом парламенту і документ чекає на внесення до порядку денного.

Подібні висновки “антикорупційний» Комітет надав і щодо законопроекту про особливості оподаткування у вільних митних зонах промислового типу. «Наслідком внесення змін законопроектом до Податкового кодексу України створюються умови для виникнення конфлікту інтересів та можливостей для зловживання. Законопроект необхідно відхилити», – резюмували у Комітеті з питань запобігання і протидії корупції. Наразі документ чекає внесення до порядку денного.

Варто наголосити, що разом з тим у 44 законопроектах, де Роберт Горват є ініціатором або співініціатором, корупціогенних ознак не виявлено, а щодо 14-ти – наразі відсутні висновки «антикорупційного» Комітету.

Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний) рахується ініціатором (або ж співініціатором) 25 проектів законів чи постанов. Із них у 18-ти корупціогенних ознак не виявлено, а щодо семи – поки відсутні висновки Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

У Михайла Ланя (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження») нараховується 10 проектів, де він ініціатор (або ж співініціатор). Щодо них у 8-ми випадках відсутні корупціогенні ознаки, щодо двох документів ще немає висновків профільного Комітету.

Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний) став співініціатором одного законопроекту – «Про амністію у 2015 році». Документ 17 лютого 2015 року був отриманий «антикорупційним» Комітетом, втім на сайті парламенту висновків не оприлюднено. Наразі проект Павла Балоги очікує розгляду у другому читанні.

Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») є ініціатором (або ж співініціатором) 21 законопроекту. Із них щодо одного був негативний висновок Комітету з питань запобігання і протидії корупції – мова йде про уже згаданий Закон щодо скасування ліцензій для малих виноробних підприємств. У 16 проектах Василя Петьовки «антикорупційний» Комітет корупціогенних ознак не виявив, щодо 4-х висновки наразі відсутні.

Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) рахується ініціатором (чи співініціатором) 12 законопроектів. Із них щодо половини у профільного комітету не було претензій, а щодо іншої половини наразі висновків немає.

Святослав Бабіля, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

26 жовтня 2016р.

Теги: законотворчість, корупція, Роберт Горват

Коментарі

Лев 2016-11-05 / 04:26:36
Зате він справно гоосує за призначення прокурорів, котрих через невеликий проміжок часу знімають. Він не голосує за недовіру "неукраїнцю" Яценюку. Але голосує за зільшення, до 40 тисяч гривень, зарплати собі любимому. Ніде і ніколи не чути його думку про тарифний геноцид українців, який влаштувала діюча влада громадянам України. Але проблема не в ньому, а в виборцях, котрі його обрали. Та це ганьба виборців м.Ужгорода.

Микола 2016-10-26 / 22:20:01
А що ви чекали від тупого волоха

Суддя Дредд 2016-10-26 / 17:30:28
А що тут дивного? Горват двох слів зв'язати до купи не може, не те що закон підготувати. На цього лоха в БПП скидають проблемні законопроекти, на яких не хочуть світитися і псувати своє ім'я реальні замовники корупційних схем. А цей дурачок радіє і хвалиться показником прийнятих за його ініціативою законів.

НОВИНИ: Політика

04:28
/ 23
Голова сільради на Берегівщині спілкується з журналістами через перекладача, бо практично не користується українською
00:19
/ 1
Наступного тижня на черговій сесії Тячівської райради оберуть нового голову
16:04
/ 22
Поки Сійярто летів до Києва, Росія погодилася захищати угорську меншину Закарпаття
18:03
/ 31
Продюсер "Суспільного" на Закарпатті збирається пропагувати "русинство" всупереч фахівцям і Україні
09:09
/ 15
В Ужгороді за "круглим столом" говорили про подвійне громадянство
17:52
/ 8
Дворський іде з посади керівника Ужгородської РДА
13:59
/ 10
Зеленський звільнив Віктора Товстого з посади голови Іршавської РДА
19:45
/ 31
Будапешту вкотре доводиться "замирювати" розсварених лідерів угорців Закарпаття
23:32
/ 20
Шуфрич розповів російським пропагандистам, як воює в Раді за право росіян купувати українську землю
01:59
/ 9
"Да патаму, что украінскій язик нєуґоден Богу!"
23:42
/ 11
З ініціативи депутатів Закарпатської облради голова скликає позачергову сесію щодо криміногенної ситуації в області
23:35
/ 6
У Міносвіти по суті відкинули "мовні" пропозиції Сійярто щодо освіти угорців Закарпаття
15:17
/ 4
Угорщина передала МОН України свої пропозиції щодо навчання угорців на Закарпатті української мови
04:17
/ 5
Вікіпедія вже вказує Михайлюка чинним головою Закарпатської ОДА з січня 2020 року
02:13
/ 53
30 років тому угорські дипломати та спецслужби вже "працювали" на Закарпатті (ДОКУМЕНТИ)
23:40
/ 9
Відставлений Москаль прилаштувався захищати в суді інтереси мільярдера Ровта
22:27
/ 16
Валерія Мургу звільнено з посади начальника Закарпатського управління лісового та мисливського господарства (ДОКУМЕНТ)
22:18
/ 12
За новою декларацією, зарплата мера Хуста Кащука – майже як у президентів України та Польщі взятих разом
16:17
/ 57
На посаду керівника Закарпаття претендує власник "Камелота" Роман Мегела
13:52
/ 15
Впійманий на брехні ексзаступник мера Ужгорода Білак, якого вигнав Андріїв, став радником Рівіса
22:30
/ 7
А потрібно танки замість королівського палацу
14:00
/ 106
Скандал у Гечі: урочисте відкриття фестивалю гентешів довірили угорцям, а не керівнику Закарпаття
14:53
/ 17
Угорщина все-таки просила Росію захистити її меншину на Закарпатті (ФОТО, ДОКУМЕНТ)
13:38
/ 42
Кабмін погодив на посаду голови Закарпатської ОДА уродженця Полтави Микиту Михайлюка – журналіст
03:00
/ 11
Новий освітній закон, яким невдоволені угорці та росіяни, наразі заблоковано у парламенті
» Всі новини