У рамках проекту учасники мали можливість отримати детальну інформацію про наш виш, а також відвідати «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» і ознайомитись з технологіями та роботою на підприємстві.
У п'ятницю ж в Ужгороді відбувся завершальний етап проекту – робоче засідання, на якому зібрався потужний консорціум країн-партнерів проекту, а саме університетів Білорусі, Молдови, Словаччини, Латвії та Німеччини. Ужгородський університет виступає партнером проекту, що тривав три роки, і провів його фінальний етап.
Ділову зустріч у рамках проекту розпочав ректор УжНУ професор Володимир Смоланка. Він розповів учасникам історію університету, його досягнення та наголосив, що за останні два роки Ужгородський університет значно піднявся в рейтингу по всій Україні, а також бере активну участь у розробці проектів різного спрямування як для міста, так і для всього Закарпаття.
До вітального слова був запрошений і керівник проекту професор Клаус Розенталь з Німеччини. Він наголосив на необхідності постійного технічного розвитку, а також співпраці університетів та підприємств. «Учора ми побували на виробництві, і бачили дуже хороший приклад. Я був дуже здивований тим, як багато людей працює на цьому підприємстві, адже на виробництвах Німеччини все більш автоматизовано та роботизовано. А ручна праця на фабриках, заводах чи чомусь подібному просто зникає. Наше завдання – об’єднання університетів та підприємств заради спільної мети. Така практика потрібна для всіх країн».
Керівник Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна розповідає, що завдяки цьому проекту університет цьогоріч почав плідну наукову роботу, розпочавши із університетського конкурсу стартапів : «Ми бачимо перспективи розвитку проекту, метою якого є аналіз впливу на розвиток регіональної економіки. Тому ми ставимо за мету – інноваційний підхід задекларований прийнятою концепцією розвитку університету до 2025 року. Принципово новим є підхід щодо розвитку регіональної економіки і форм взаємодії. Це повинна бути взаємодія технологій, інтелектуального ресурсу, виробництва і бізнес структур. Проте це неможливо реалізувати без підтримки відповідних владних структур. Ми віримо в прорив, і що зможемо зробити поштовх у розвитку регіональної економіки. Найбільш активні учасники конкурсу «Стартап УжНУ – 2016» вже сьогодні будуть доповідати та демонструвати свої бізнес ідеї».
До роботи конференції від вишу з доповідями також долучились проректор з науково-педагогічної роботи, професор Мирослава Лендьел, директор науково-дослідного інституту засобів аналітичної техніки, доцент Йосип Головач, доцент економічного факультету Тетяна Бутурлакіна, професор економічного факультету Світлана Слава, а також студенти університету, інноваційні ідеї яких отримали схвальні відгуки на конкурсі «Стратап УжНУ – 2016».
Вероніка Кобаль, прес-служба УжНУ