Таку безкоштовну систему ініціатори хочуть запустити в багатьох населених пунктах краю, аби жителі у разі потреби звернутися до посадовця не стояли в довжелезних чергах. Однак, поки що, крім Мукачева та Ужгорода, на це погодилися тільки Чоп і Перечин.
Галина Пшеницька, регіональний керівник проекту «Відкрите місто»:
- Скажу, що Хустська міська рада сказала, що така система наразі їм не потрібна. Виноградівська міська рада обговорювала близько 2 місяців і потім зазначила, що в них такий інструмент уже функціонує. Він полягав у тому, що на сайті є зворотній зв’язок. Наразі ведемо переговори зі Свалявською міською радою, яка зацікавилася цим проектом. У Великоберезнянській селищній раді одразу сказали, що вони хочуть підключити систему, однак їм потрібен деякий час. Тячівська міська рада взагалі не відповіла. Ми двічі до них зверталися і електронною поштою і звичайною поштовою кореспонденцією. Берегово погодилося. Ми далі будемо проводити з ними переговори.
Представники закарпатських міст, які зголосилися підтримати проект, запевняють: передусім це передбачає відкритість до жителів:
Валерій Самардак, міський голова Чопа:
- Це максимальна відкритість роботи міської влади, це всі ті зауваги від мешканців, які дозволять нам об’єктивно оцінити ступінь тієї чи іншої ситуації, відреагувати в короткі терміни на ті скарги чи конструктивні пропозиції, які можуть надійти від мешканців.
Іван Погоріляк, міський голова Перечина:
- Працюємо над тим, щоб якомога більше залучати громадськість до управління Хочеться більше бачити молоді в поданні ініціатив , пропозицій щодо розбудови, покращення міста. Запрошуємо молодих та активних подавати пропозиції, якими вони хочуть бачити зміни того чи іншого куточка в м. Перечин.
Працювати в системі нескладно. Користувач реєструється на сайті , обирає місто в базі даних і повідомляє про проблему на тій чи іншій вулиці або ж висуває пропозиції. Також це можна зробити в соцмережах, причому як місцевим мешканцям, так і туристам. Бажано додавати фотографію. У свою чергу, міська рада має відреагувати і надати відповідь з конкретного питання. Ініціатори системи «Відкрите місто» планують співпрацювати з Управлінням патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. Це дозволить усім охочим в режимі онлайн інформувати про правопорушення, наприклад, про паркування в недозволеному місці.