Дані Головного управління статистики Закарпатської області засвідчують зниження рівня зареєстрованого безробіття на кінець жовтня, порівняно з відповідним показником 2006 року, з 2,7 до 2,2%. Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в обласній службі зайнятості протягом десяти місяців, зменшилась, порівняно з минулорічною, на 8,4 тис. і становила близько 57,0 тис. осіб. Станом на 1 листопада 2007 року на обліку перебувало 17,0 тис. чол. (на 4,0 тис. менше, ніж на цю дату торік), з них сільських безробітних - 11,3 тис. осіб (на 3,0 тис. менше). Середня тривалість перебування безробітних на обліку в службі зайнятості тановила 8,6 міс, питома вага безробітних, які перебували у цьому статусі понад 1 рік, у їх загальній кількості - на рівні 25,9%.
Спостерігається помітне зменшення попиту на працю з боку роботодавців. Станом на 1 листопада чисельність вільних робочих місць, за даними підприємств, організацій та установ, скоротилася, порівняно з цією датою мину-; і лото року, з 5^ тис. до 3,1 тис., чисельність претендентів на 1 вакансію - 5 осіб.
На виконання Програми зайнятості населення Закарпатської області на 2006-2007 роки, обласна служба зайнятості, спільно з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями вживала заходів щодо зниження соціальної напруженості. За сприяння служби працевлаштовано 26,5 тис. незайнятих громадян, що становить 46,5% загальної їх чисельності на обліку в центрах зайнятості (за цей період 2006 р. -39,9%), з них на додаткові робочі місця, які створені роботодавцями за сприяння дотацій з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, працевлаштовано 1072 ос., 383 безробітні започаткували власний бізнес після виплати їм одноразової допомоги по безробіттю. Вживалися заходи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці - за сприяння служби проходило професійне навчання 5,2 тис. осіб або 12,9% загальної чисельності безробітних (за цей період 2006 року - 4,2 тис. осіб або 8,9%). Забезпечено тимчасову трудову діяльність 7,7 тис. незайнятих громадян на оплачуваних громадських роботах. Надано профорієнтаційних послуг 51,6 тис. незайнятим громадянам або 90,6% тих, що перебували на обліку (у 2006 році - 83,0%).
Одним з пріоритетних напрямів робо-
ти служби залишалося забезпечення зайнятості сільського населення. З цією метою, за сприяння обласної державної адміністрації і обласної ради, започатковано розробку програм зайнятості сільських і селищних територіальних громад, реалізація яких дозволить конкретизувати і зробити адресними соціальні послуги, що надаватимуться сільським безробітним і роботодавцям, сприятиме зниженню соціальної напруженості на селі. За 10 місяців цього року надано сприяння у працевлаштуванні 8,6 тис. сільських безробітних (за цей період 2006 року - 8,2 тис), рівень їх працевлаштування підвищився з 22.3 до 30,8%.
На кінець звітного періоду в обласній службі зайнятості перебувало на обліку 16.4 тис. безробітних, з них 11,9 тис. або 72,5% отримували допомогу по безробіттю. Середньомісячний розмір допомоги по безробіттю порівняно з жовтнем 2006 року, збільшився на 61,4 грн. або 32,6% і становив 249,6 грн.
Зусилля служби зайнятості спрямовані також на підвищення якості обслуговування безробітних і роботодавців, скорочення тривалості безробіття, зменшення терміну укомплектування наявних вакансій та новостворених робочих місць, соціальному захисті осіб, які є неконкурентоспроможними на ринку праці, посилення взаємодії зі сторонами соціального діалогу.