Оскільки, відповідно до законодавства країни, результати референдуму можуть бути визнані дійсними лише у разі, якщо на них проголосували 50% громадян, то дане рішення референдуму не набуло чинності.
При цьому майже 95% громадян Угорщини, котрі взяли участь сьогодні в референдумі, проголосували проти прийняття квот ЄС на розміщення біженців на території країни, передає ТАСС.
“На питання "Чи хочете ви дозволити Європейському союзу приймати рішення про переселення осіб, які не є громадянами Угорщини, в Угорщину без згоди парламенту?“ 95% угорців, з числа, що взяли участь в референдумі, відповіли „ні“, про це свідчать результати опитувань громадян на виході з виборчих дільниць, поширені угорським Інститутом перспективи (Nezopont Institute)," — зазначає джерело.
Як відомо, через міграційну кризу країни ЄС у вересні 2015 року домовилися полегшити становище Греції та Італії, на територію яких прибуває основна маса біженців і забрати у них для розселення по інших країнах ЄС 160 тисяч осіб.
План був розрахований на 2 роки, проте з того часу було переселено лише 5651 осіб (4455 - з Греції, 1196 - з Італії). 215 з цих мігрантів прийняла Німеччина, 1 952 - Франція.
Австрія, Данія, Польща і Угорщина не розмістили у себе в рамках цієї програми жодного біженця.
Як раніше повідомляло видання Hirado.hu, в день референдуму прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що подасть у відставку, якщо угорці підтримають обов’язкові квоти Європейського Союзу на розподіл мігрантів.
Орбан, який є противником міграційних квот ЄС, заявив, що подасть у відставку, якщо в результаті референдуму більшість угорців проголосують за розміщення біженців на території країни.
"Ми пишаємося тим, що ми є першими (щодо референдуму по квотах ЄС на мігрантів - ред.). Я був би радий, якщо інші візьмуть з нас приклад", - сказав він.