В Ужгороді молодь гуртується, аби розвивати брейк-данс культуру (ВІДЕО)

Брейк-данс – це стиль вуличних танців, який вже досить поширений в Україні. В Ужгороді є група молодиків, які розвивають цю культуру та передають набутий досвід молодшому поколінню.

В Ужгороді молодь гуртується, аби розвивати брейк-данс культуру (ВІДЕО)

«По суті як саму групу, то 2 роки тому. Це другий рік уже почався. А до того я допомагав своїм друзям розвивати наше діло. Буквально з 2005 року хлопці, які ще до мене займалися збирали дітей , пробували якось просувати цей рух далі, просувати цю нашу культуру таку маленьку, хоча в Ужгороді це важко. Ну а от з 2008-го року я якось підключився і от навчився, а зараз сам учу когось», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер.

Головне для занять брейк-дансом – це неабияке бажання та терпіння, — кажуть тренери. Освоївши базу, далі легко буде перейти до вивчення трюків.

«База прийшла до нас з 1968-го року. Тобто люди, які починали займатися, давно ще тоді брали це з різних народів, танців, остуда, отсюда, по чуть-чуть. І адаптували це під ту музику, під яку вони це робили, скажем так», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер.

Хлопці заснували в Ужгороді групу, куди набирають бажаючих опанувати брейк. Їхні тренування тривають близько 3-х годин та мають свою специфіку.

«В наші маленькі 3 години ми вставляємо якусь розминку самих основних частин тіла. Тобто, щоб суглоби були розім’яті. Не так розім’яті, як зігріті добре, щоб не було таких мєлких травм. А от по суті потім я стараюсь діти дітям не так якісь рухи, як дати саму концепцію, щоб вони по цій концепції вже могли вигадувати щось своє. Наприклад, ми вивчили один рух, я показав, як його змінити трохи, як придумати варіацію, куди ножку можна просунути, куда там ручкою собі помогти, туда-сюда. Ну і по суті потроху там розвиваються», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер

Хлопці за нагоди намагаються їздити на різні конкурси та фестивалі. Нещодавно повернулися із Всесвітнього чемпіонату з брейк-дансу, що відбувався у Словаччині.

«Я був у Словакії в Банській Бистриці з другом. Там були ще друзі зі Львову, з Тернополю, там почті вся Україна була. Не здобули ми нічого, на жаль. Здобули лише натхнення, вдохновлєніє, щоб займатись, стимул був, ну таке, подорожі, познайомилися з багатьма людьми цікавими, майстер0класи там були цікаві, фестиваль проходив 3 дня, дуже цікавий фестиваль «Our break Europe», — Роберт КІШ, брейк-дансер.

Танцюристи не планують зупинятися на досягнутому, прагнуть популяризувати брейк-данс культуру в Ужгороді. Запрошують займатися найменших містян. Хореографи кажуть, починати освоювати ці танці бажано приблизно з 8-ми років, коли кістки вже сформовані..

Ужінформ

27 вересня 2016р.

Теги: молодь, брейк-данс

Коментарі

Степан Крук 27.09.2016 / 14:23:14
Брейк- данс - це різновид хіп-хоп танцю! В 1969 році брейк-данс появився в негретянських кварталах Нью-йорка завдячуючи афроамериканцю Джеймсу Брауну. Це вуличний танець негрів. Тому, не варто на шпальтах газет чи в ефірі говорити про культуру. Бо дико звучить " В Ужгороді молодь гуртується, аби розвивати брейк-данс культуру". Хоча, можливо, ми вже опустилися так низько, що через 45 років після негрів вирішили запровадити цю "культуру"? Що зробиш - побут визначає свідомість.

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини