«По суті як саму групу, то 2 роки тому. Це другий рік уже почався. А до того я допомагав своїм друзям розвивати наше діло. Буквально з 2005 року хлопці, які ще до мене займалися збирали дітей , пробували якось просувати цей рух далі, просувати цю нашу культуру таку маленьку, хоча в Ужгороді це важко. Ну а от з 2008-го року я якось підключився і от навчився, а зараз сам учу когось», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер.
Головне для занять брейк-дансом – це неабияке бажання та терпіння, — кажуть тренери. Освоївши базу, далі легко буде перейти до вивчення трюків.
«База прийшла до нас з 1968-го року. Тобто люди, які починали займатися, давно ще тоді брали це з різних народів, танців, остуда, отсюда, по чуть-чуть. І адаптували це під ту музику, під яку вони це робили, скажем так», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер.
Хлопці заснували в Ужгороді групу, куди набирають бажаючих опанувати брейк. Їхні тренування тривають близько 3-х годин та мають свою специфіку.
«В наші маленькі 3 години ми вставляємо якусь розминку самих основних частин тіла. Тобто, щоб суглоби були розім’яті. Не так розім’яті, як зігріті добре, щоб не було таких мєлких травм. А от по суті потім я стараюсь діти дітям не так якісь рухи, як дати саму концепцію, щоб вони по цій концепції вже могли вигадувати щось своє. Наприклад, ми вивчили один рух, я показав, як його змінити трохи, як придумати варіацію, куди ножку можна просунути, куда там ручкою собі помогти, туда-сюда. Ну і по суті потроху там розвиваються», — Євгеній ГОРВАТ, брейк-дансер
Хлопці за нагоди намагаються їздити на різні конкурси та фестивалі. Нещодавно повернулися із Всесвітнього чемпіонату з брейк-дансу, що відбувався у Словаччині.
«Я був у Словакії в Банській Бистриці з другом. Там були ще друзі зі Львову, з Тернополю, там почті вся Україна була. Не здобули ми нічого, на жаль. Здобули лише натхнення, вдохновлєніє, щоб займатись, стимул був, ну таке, подорожі, познайомилися з багатьма людьми цікавими, майстер0класи там були цікаві, фестиваль проходив 3 дня, дуже цікавий фестиваль «Our break Europe», — Роберт КІШ, брейк-дансер.
Танцюристи не планують зупинятися на досягнутому, прагнуть популяризувати брейк-данс культуру в Ужгороді. Запрошують займатися найменших містян. Хореографи кажуть, починати освоювати ці танці бажано приблизно з 8-ми років, коли кістки вже сформовані..
Ужінформ
Степан Крук 2016-09-27 / 14:23:14
Брейк- данс - це різновид хіп-хоп танцю! В 1969 році брейк-данс появився в негретянських кварталах Нью-йорка завдячуючи афроамериканцю Джеймсу Брауну. Це вуличний танець негрів. Тому, не варто на шпальтах газет чи в ефірі говорити про культуру. Бо дико звучить " В Ужгороді молодь гуртується, аби розвивати брейк-данс культуру". Хоча, можливо, ми вже опустилися так низько, що через 45 років після негрів вирішили запровадити цю "культуру"? Що зробиш - побут визначає свідомість.