Презентували маршрут в оновленому "Совиному гнізді", де пройшла прес-конференція з цієї нагоди. Із представниками ЗМІ, студентами УжНУ - майбутніми туризмознавцями спілкувалися Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та його перший заступник Іштван Цап, заступник генерального директора Vodafone Україна, регіон Захід Костянтин Воробйов, експерт із зовнішніх зв’язків Vodafone Україна, керівник проекту Тамара Кідрук, а також професор УжНУ, доктор філософських наук Федір Шандор.
Як користуватися інноваційним туристичним маршрутом, перспективи розвитку, особливості ужгородського маршруту - розповіла та продемонструвала Тамара Кідрук.
Загальна довжина «Стежки історій» – 3 кілометри, тож за годину-півтори гості міста зможуть оглянути цікавинки Ужгорода та ознайомитися з їх історією.
Маршрут в Ужгороді, як і в інших містах, прокладено за допомогою стрілок та спеціальних табличок з QR-кодами, символікою та номерами локацій. Таблички з QR-кодами на маршруті встановлюються безпосередньо біля пам'яток, стрілки вказують шлях до наступної локації.
Під час зчитування QR-коду за допомогою смартфона або планшета турист потрапляє на сторінку з докладним описом і фото найближчого історичного чи культурного об'єкта – площі, будинку, пам'ятника. До опису пам’яток додаються посилання на детальну карту міста із зазначенням місць, де розташовані інші QR-таблички. Інформація подається українською, англійською, угорською та російською мовами.
Ужгород став четвертим містом в Україні, де реалізовано такий проект. До нього маршрути запровадили у Полтаві, Чернівцях та Херсоні.
Символ ужгородського маршруту – привітний ведмедик.