Тому сьогодні в обласному центрі обговорили проблему захворюваності в нашому краї.
За 8 місяців цього року в Ужгороді на гепатит А захворіли 9 осіб, в Ужгородському районі – 5. Однак, це менше, ніж за аналогічний період торік. Аби вберегтися від вірусу, необіхдно пам’ятати про санітарні норми:
Михайло Поляк, головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні
Міграційні процеси є, бо ми близькі до кордону, але це не означає, що у нас має бути підвищена захворюваність, якщо вона підвищена у Словаччині. Перш за все треба дотримуватись певних правил: пити лише прокип’ячену воду, мити руки, овочі, фрукти. Це захворювання не як грип, що воно літає в повітрі і передається повітряно-крапельним шляхом. Він передається через їжу, через воду, побутовим шляхом і в малих кількостях статевим шляхом.
Під час зустрічі наголосили — наразі вакцину ще не придбали, але щеплення мають провести в осінній період. Про імунізацію та превентивні заходи особливо необхідно пам’ятати деяким категоріям осіб:
Лариса Зарембо, лікар-епідеміолог
Щеплення рекомендовано медичним працівникам, військовослужбовцям, спортсменам, людям, які вживають наркотичні речовини. Люди до 40 років. Впершу чергу жінки. Ті хто мають хронічні чи онкологічні захворювання. Особи, які подорожують з ендиміним захворюванням на гепатит А. Також мають щепитися працівники водоканалів. Діти до 15 років. І працівники дитячих закладів.
Для вірусного гепатиту А притаманна циклічність і сезонність. Найбільша небезпека саме восени. Проте фахівці підвищення рівня захворюваності цього року на Закарпатті не прогнозують.
Ужінформ