Вже за тиждень Соломія буде школяркою і повністю готова до початку навчання. В неї вже є ранець та все необхідне у ньому.
«Все мені мама поскладала в портфель. Портфель дуже гарний і якісний. Я сама його обирала», — Соломія, майбутня першокласниця
Мама майбутньої першокласниці Соломії зізнається, що збирати першачка в школу задоволення не з дешевих.
«Я би виділила основні такі три статі видатків: перше – це зібрати шкільне приладдя. Друга стаття, — одяг. Якщо обовязкова шкільна форма це дуже чудово, бо це економить кошти, адже не треба постійно думати у що вдягти дитину. Вона має бути завжди чиста і охайна. Третя стаття видатків, це те що потрібно кошти на підручники, бо держава не завжди нас може ними забезпечити. В загальному в дві тисячі гривень можна вкластися, не враховуючи купівлю одягу», — Антоніна Стряпко, мама першокласниці.
Навчання в школах безкоштовне – наголошують в департаменті освіти. Утім, на ремонт та інші речі держава гроші не виділяє.
«Існування благодійних фондів, внесків тощо, законодавством не заборонено. Складається така ситуація: з одного боку обмежене фінансування, з іншого є реальні потреби, які так чи інакше треба перекрити. Якщо не за рахунок тих коштів, то треба знайти інші кошти для забезпечення потреб. Така ситуація абсолютно не на користь дитині. Коли директор має займатись своїми прямими обов’язками він зобов’язаний шукати кошти на елементарні потреби школи», — Оксана БАБУНИЧ, начальник управління освіти Ужгородської міської ради
Жодних додаткових коштів у мами майбутньої першокласниці в школі не просили – розповідає Антоніна.
«Ми не здавали на ремонт. Наша школа повністю укомплектована. Нас збирали вже 23 серпня, ми одразу зрозуміли, що ніяких поборів не буде. Плюс всім відомо про розпорядження мера про заборону збирати якісь кошти тому у нас абсолютно готовий клас і діти можуть хоч завтра приходити і сідати за парти і навчатися», — Антоніна Стряпко, мама майбутньої першокласниці.
Представники влади на загальнодержавному рівні наголошують — організаційними, в тому числі і фінансовими питаннями має займатись адміністрація школи та органи місцевого самоврядування.
«Всі батьки повинні ставити питання перед мерами міст, перед освітніми установами, про те що вони повинні забезпечити їх. І жоден депутат, скажімо Ужгородської міської ради, не відмовить у покращенні матеріально-технічної бази школи чи садочка. Якщо на сьогодні і далі утримуються певні фонди, за допомогою батьківських колективів, то я вважаю що це певний рівень корупції, і багато з тих коштів ідуть аж ніяк не за призначенням», — Юрій Чижмарь, Народний депутат України
Тим часом, Соломія з нетерпінням чекає зустрічі з новими друзями в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземних мов. І вже готова здивувати однокласників віршами Генріха Гайне мовою оригіналу.
Ужінформ