Презентував видання автор – Сергій Федака, професор кафедри історії України УжНУ, доктор історичних наук.
«Хроніка містить близько 1000 дат, з певним коментарем до кожної події, - каже Сергій Федака. – Книга – один з проявів ювілейних святкувань та осмислень прожитого. Загалом коли я оглядався на ці роки, то аж диву даєшся, скільки було усього пережито, скільки було переломних подій, і зі знаком мінус, і зі знаком плюс. Збудованого багато нового і примножено. Водночас тривали дуже різні вектори розвитку».
Особливо уважно автор описує складні політичні моменти у перші роки по отриманню Україною незалежності. А також зміни у господарському житті краю. Значну увагу приділено й драматичним подіям з життя людей, зокрема, повеням. Відображена і Помаранчева революція, місцеві мітинги, гучні заяви тощо, а також Революція гідності. З воєнними діями на Сході у книзі пов’язані близько 20 записів, що стосуються участі закарпатців у боях на Донбасі, увіковічення пам’яті полеглих.
Книга описує і культурні моменти, соціальні, демографічні та інші. Завершується хроніка історико-статичним нарисом про сучасне Закарпаття. Автор уважно стежить за публікаціями місцевих ЗМІ, зокрема, й проектом Ужгородського прес-клубу, у рамках якого місцеве життя журналісти зображують в численних цікавих інфографіках.
Це вже не перше видання Сергія Федаки жанру історичної хроніки. Тож за кілька років можна чекати ґрунтовне видання про історію Закарпаття від найдавніших часів до сьогодення, можливо у кількох томах.
Щодо книжкового ринку, то, за словами Сергія Федаки, в основному книги купують туристи, а не місцеве населення. З місцевих – більше студенти та учні.
Що цікаво, автор книги побував на більшості подій, описаних у книзі, особисто. Особливо, наприклад, на заходах культурної хроніки, політичних заходах і тп., повідомляють в Ужгородському прес-клубі.
Читач 2016-08-19 / 01:14:33
Не сумниваюся в тому, шо цей цикавий збирник стане моею настольною книгою.