Пасічники намагаються створити особливу медову атмосферу та започаткувати гарну традицію – напередодні свята Маковія (у народі – медового спасу) ділитися секретами професії.
Володимир Лях, голова Асоціації пасічників Закарпаття
Асоціацією бджолярів цей фестиваль задумувався для закарпатських пасічників. Цого року ми очікуємо й іноземних. Ми запросили з Угорщини, Словаччини, Польщі пасічників. На сьогодні їх ще немає, але вони підтягнуться. Уже приїхали з Львівщини та Івано-Франківщини розклали свою продукцію.
Окрім розпродажу меду та медової продукції, протягом трьох днів у Боздоському парку працюватиме спеціальна фотозона. Також відвідувачів фесту чекають виступи художніх колективів Ужгородщини та конкурсно-ігрова програма.
Олександра Артюхіна, журналіст
Ось у такій історичній зоні бджільництва можна спробувати себе у ролі справжнього пасічника та навіть викурити бджіл із вулика. А також зробити собі пам’ятну фотографію у справжньому костюмі бджоляра.
Василь Левко із Самбірщини пасічникує уже 36 років. Пасіка складає до 120-150 бджолородин. Спеціалізується також на виробництві маточного молочка. На Закарпаття приїжджає не вперше, а фестиваль в Ужгороді сприймає не стільки як роботу, а як корисний досвід спілкування з колегами та обмін інформацією.
Василь Левко, бджоляр зі Львівщини
З закарпатськими бджолярами я співпрацюю з самого початку свого пасічникування. Тут вирощують дуже хороших породистих бджіл, медодайних. Сьогодні привіз мед весняний, мед різнотрав’я – з Верхньодністровської низовини (це більше 40 видів нектарів квітів), мед липи карпатської, мед гречаний з лісовим. Тут ще є спецпродукція медова – перга, бджолине обніжжя, пилок, маточне молочко з медом, прополісний мед.
З самого центру Європи – Рахівщини – приїхав пасічник Василь Сойма. Мед та його продукцію вважає життєдайними, намагається популяризувати медову культуру. На фестиваль привіз і власноруч виготовлені корисні смаколики та лікувальні настоянки.
Василь Сойма, пасічник з Рахова
Окрім бджолопродукції тут лікарські настоянки (з лікарських трав), мазі ручної роботи, спреї на основі прополісу (якщо є проблеми з нежиттю чи гордом). Це у нас закарпатський снікерс, смаколик у вафельній основі – горішки з медом. Діти дуже його полюбляють, дорослі теж – до кави чи просто так. Головне, що це натуральний продукт.
Фестиваль уже розпочав знайомити відвідувачів з медопродукцією. Протягом трьох днів триватиме змагання, зокрема конкурс дегустаторів – «Найкращий знавець меду». Офіційне ж відкриття заходу заплановане на суботу, 13 серпня, о 14.00. Закриття солодкого фесту у неділю, 14 серпня, о 16.00
Ужінформ