Про це він заявив 11 серпня після того, як Рада безпеки ООН обговорила чергове загострення ситуації між Україною та Росією, повідомляє Укрінформ.
"Ми дякуємо Радбезу, що беззастережно і без питань підтвердив сильну позицію щодо поваги територіальної цілісності і незалежності України, враховуючи Крим. Звичайно, одна країна не висловила такої позиції", - сказав він.
"Я запитав російського колегу про докази, які б підтверджували українську причетність до подій у Криму. Їх немає - є лише голослівні заяви… Моя найбільша надія полягає у тому, що це обговорення (у Раді безпеки ООН – ред.) допоможе Російській Федерації зрозуміти, що вони не можуть продовжувати таку поведінку", - зазначив дипломат.
За словами Єльченка, Росія накопичила понад 40 тисяч військовослужбовців у Криму, що є свідченням "поганих намірів".
Постійний представник Росії у Раді безпеки ООН Віталій Чуркін, у свою чергу, відкинув занепокоєння щодо посилення російської військової присутності у Криму. Нинішнє засідання Ради безпеки він назвав "корисним".
"Замість того щоб рахувати наших військових, вони повинні покласти край конфлікту в Донецьку та припинити обстріли цивільних у Донецькій і Луганській областях", – сказав Чуркін журналістам після зустрічі Ради безпеки ООН.
Про те що Росія не надала переконливих доказів своїх звинувачень на адресу Києва з приводу подій в Криму також заявили в НАТО.
Як відомо, у четвер, 11 серпня, президент Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він зобов'язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.
У середу російська ФСБ поширила заяву, про начебто дві спроби українських військових напасти на Крим та влаштувати там теракти, під час яких загинули російський військовий і боєць ФСБ.
Президент Росії Володимир Путін звинуватив владу України в тому, що вона "переходить до терору".