Згідно зі статистикою фахівців закарпатської митниці, понад 38% ввезеного товару імпортовано з Нідерландів, 25% – з Німеччини, 12% – з Норвегії. Інші країни-імпортери, серед яких Ліхтенштейн, Італія, Австрія, Швеція, Угорщина, Данія, Великобританія, Швейцарія, Франція та Чехія, ввезли на територію Закарпатської області товарів, частка яких із загальної кількості склала від 3,9% до 0,3%.
Найпопулярнішою категорією ввезених товарів стали: одяг, меблі та продукти харчування. Зокрема, найбільший обсяг ввезеної гуманітарної допомоги – 48% (353 тони) склав одяг, що використовувався, 19% (134 тони) – меблі, 12% (85 тон) – продукти харчування. Також ввозилися постільна білизна, посуд, санітарно-технічне обладнання, дитячі коляски та велосипеди, миючі засоби та засоби особистої гігієни.
У відомстві зазначають, що гуманітарний товар пропускається через митний кордон України у першочерговому порядку без обов’язкового попереднього митного декларування та без надання забезпечення сплати митних платежів, за умови наявності його отримувача у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.
Митне оформлення гуманітарного товару із звільненням від оподаткування здійснюється митними органами за наявності рішення відповідного спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги, інформують в ГУ ДФС у Закарпатській області .