Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі напередодні наради Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони 14-15 червня.
"РФ несе особливу відповідальність, тому що продовжує підтримувати сепаратистів на Донбасі. Ми бачимо російські війська на сході України", - сказав Столтенберг.
"Ми глибоко стурбовані порушеннями режиму припинення вогню. Ми також стурбовані великою кількістю загиблих на сході України в останні дні. Для мене це сигнал, що треба робити все можливе для дотримання Мінських угод. Ми маємо використати увесь вплив і всі зусилля, щоб впевнитися, що режим припинення вогню поважається, і спостерігачі можуть виконувати свої обов’язки", - додав він.
НАТО вживає на східних кордонах пропорційні оборонні заходи у відповідь на агресію РФ в Україні, заявив Йенс Столтенберг.
"Ми регулярно будемо переглядати наші потреби і стан оборони, але ясно, що те, що ми зробили, є, поза всяким сумнівом, реакцією на дії Росії в Криму, в Україні, тому що до незаконної анексії Криму до російської політики дестабілізації східної України ніхто не розглядав питання військової присутності такого роду, яке ми тепер будемо мати на східному фланзі альянсу в країнах Балтії і Польщі", - сказав генсек НАТО.
"Це відповідь на дії Росії, але ми не хочемо конфронтації з Росією, ми не хочемо нової "холодної війни", ми продовжимо підтримувати діалог і закликати до конструктивних відносин, тому що ми вважаємо, що це важливо не тільки дня нас, але на довгострокову перспективу це буде вигідно для Росії, і для нас всіх в євроатлантичній зоні", - сказав генсек альянсу.
Він повідомив, що у країнах Балтії та в Польщі НАТО має намір розгорнути на ротаційній основі чотири багатонаціональні батальйони.
Столтенберг підкреслив, що ці батальйони є частиною набагато більших зрушень в області оборони і програми стримування НАТО, яка включає збільшення чисельності групи реагування НАТО і 8 нових малих штаб-квартир у східній частині Альянсу.
"Всі разом - це правильний баланс між більш високою здатністю зміцнити і підвищити нашу передову присутність", - додав він.
Столтенберг підкреслив, що НАТО буде продовжувати роботу щодо поліпшення свободи пересування військ і техніки союзників, тому що швидкість може бути вирішальною у разі виникнення загрози.
Як повідомлялося, міністри оборони країн-членів НАТО 15 червня обговорять варіанти надання додаткової допомоги для України та Грузії.