- Струмкова форельналежить до холодноводних риб і віддає перевагу чистим швидкоплинним річкам, насиченим киснем. Нерест пструга в умовах підприємства проходить у жовтні-листопаді, а у квітні – травні з’являються мальки. Через тривалий час інкубації гине багато ембріонів через важкі умови, а саму ікру поїдають риби – плідники, а також інші риби. Тому, для збільшення кількості популяції форелі, було вирішено придбати мальки у місцевого підприємця у кількості десять тисяч штук, - каже директор ДП «Ясінянське ЛМГ» Василь Теличук.
Зарибнювали потоки в урочищах Великі та Малі Околи, Медвежий, Кичера та інші струмки. В даних місцях практично не проводяться рубки і є надія, що через 2-3 роки буде значна кількість пструга у річках підприємства.
В подальшому необхідно здійснювати зариблення, але основне завдання у збереженні цього виду лягає на лісову охорону та єгерську службу. За останні роки ведеться значна робота щодо будівництва перепадів на підприємстві, що дає сприятливі умови для проживання і розмноження струмкової форелі. Адже, при цьому вода збагачується киснем та уповільнює швидкість течії. Лісництвом планується влаштувати рибник для вирощування форелі і отримання власних мальків, повідомили Закарпаття онлайн в прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.