Закарпаття має налагоджені партнерські зв’язки із шістнадцятьма регіонами сусідніх європейських країн, з якими вже укладено відповідні угоди про співпрацю. Однак найбільш дієвою є співпраця з Угорщиною. І влада краю готова її розвивати. Тим більше, що Закарпаття і область Бач-Кішкун мають ряд галузей для ефективної співпраці. Це, наприклад, сфери туризму, виноградарства та виноробства, лісопереробки та спільна участь у міжнародних проектах.
На Закарпатті серед питань порядку денного - ремонт доріг, удосконалення роботи чинних та будівництво нових контрольно-пропускних пунктів на кордонах, без чого розвивати економіку краю неможливо. Оскільки важливою економічною складовою гірського краю є туризм. А міжнародний туризм і погані дороги – речі несумісні.
Директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Денис Ман презентував угорцям величезний туристичний потенціал Закарпаття, унікальну природну та культурну спадщину краю.
Відтак, у ході двосторонніх перемовин окреслилось широке коло питань, які є перспективними і цікавими для співпраці. Насамперед у галузі туризму, а це - дозвілля в подорожі. Тому сторони домовились провести на Закарпатті туристичний форум, запросивши на нього угорських фахівців, операторів турфірм, у ході якого ознайомити їх з цікавинками Закарпаття: заповітні території, унікальні старовинні церковні собори і храми, монастирі, древні замки, альпійські луки (полонини), мінеральні джерела, термальні води, гірський та гастрономічний туризм, багатство народного фольклору, килимарства, гончарне мистецтво, а також унікальні фестивалі. Угорські фахівці розкажуть про свій досвід, про свої Програми у галузі туризму, та презентують наш край у себе вдома, як мирний, комфортний та перспективний для співпраці.
Інша пропозиція стосувалася аграрної галузі. Угорські гості готові запросити закарпатських фахівців і показати їм роботу виноробних та виноградних підприємств, садівництва, біопродукту, поділитись досвідом і результатами.
Керівники Закарпаття внесли ще одну пропозицію: провести бізнес-форум, на якому продемонструвати угорським партнерам, куди краще вкладати інвестиції. Інвестори, як відомо, шукають стабільності і гарантій.
Цікавою була ще одна пропозиція від угорців, яка реалізована в їхній країні і дає чудові результати. Там 10 відсотків зарплати держслужбовців строго переказують на карточку чи то чек для відпочинку на турбазах у межах Угорщини. Ці кошти зняти у грошовому виразі не можна, але можна відпочити всією сім’єю у найпрестижніших вітчизняних оздоровницях чи турбазах. Приватні підприємці також користуються цією схемою, оскільки вона мають пільгове оподаткування. На запитання, чи не втрачає через це бюджет, гості сказали: туризм виведений із тіні, тож звідси - надходження до бюджету зросло у рази. Всі у виграші. Ця практика зацікавила і багату на іноземних туристів Хорватію, вони ж хочуть залучити своїх.
Спеціалісти готують угоду про співпрацю між краями та проведення бізнес-туру по Закарпаттю, під час якого й буде можливість підписати офіційний документ, повідомили у прес-службі Закарпатської облради.