Україна і Росія в Берліні не домовилися щодо виборів на Донбасі

У ході зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" (Україна, Франція, Німеччина, Росія) у Берліні не вдалося досягти консенсусу з Кремлем щодо умов для проведення виборів на Донбасі.

Про це журналістам у середу в Берліні повідомив глава МЗС України Павло Клімкін.

"Ми не дійшли згоди. Російська сторона представила свої варіанти виборчого законодавства. Але я сказав пану Лаврову, що ми здатні самі написати українське законодавство, і жодні поради нам не потрібні. Таким чином, в цьому питанні у нас немає ніякого прогресу, і ми будемо працювати над цим питанням у подальшому", - сказав він.

Він поінформував, що на зустрічі озвучив всі "недискусійні" для України аспекти.

"Я чітко сказав, що є питання, які відповідають як українському законодавству, так і критеріям ОБСЄ, які, в принципі, не повинні обговорюватися. Такі, як наприклад, доступ ЗМІ до передвиборчої та виборчої кампаній. Або, наприклад, участь українських політичних партій, оскільки в цьому сенс політичного процесу", - зазначив глава МЗС України.

За його словами, для офіційного Києва принциповим є питання адміністрування місцевих виборів на Донбасі.

"Це питання ролі Центральної виборчої комісії, це, врешті-решт, українські вибори. А також люди, які вимушені залишити Донбас, - вони повинні отримати дозвіл, щоб проголосувати або бути обраними. Це їхнє конституційне право", - підкреслив міністр.

При цьому він підкреслив: "Ми не можемо обговорювати, дискутувати або, в принципі, вести які-небудь переговори по конституційних правах людей".

Клімкін заявив, що зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності присутності міжнародного компонента на місцевих виборах на Донбасі. "Ми погодилися, що цим компонентному може бути СММ ОБСЄ. Ми також дискутували, яким може бути мандат місії, якими можуть бути правила для даної місії, а також компонент озброєння. Я радий, що є спільне розуміння того, що це питання необхідно і надалі обговорювати", - сказав .

Глава МЗС РФ Сергій Лавров наполягає на амністії бойовиків. Тільки після цього можливі вибори, вважає він.

"Ці всі аспекти: вибори, статус, конституційна реформа і амністія - вони взаємозалежні. На наше переконання, поки цей пакет не узгоджений і не схвалений, а схвалювати його, звичайно ж, повинна Верховна Рада, вибори проводити буде практично неможливо", - додав міністр.

"Ми багато часу присвятили політичним аспектам. Було підтверджено взаємозалежне вирішення всіх проблем, це стосується і виборів на Донбасі, необхідність прийняти закон про особливий статус Донбасу та відображення його в конституції та амністії", - заявив Лавров журналістам за підсумками переговорів.

"Ми не змогли з цих проблем конкретно просунутися, бо вирішуватися всі ці проблеми повинні в прямому діалозі між Києвом, Донецьком і Луганськом" - додав міністр.

12 травня 2016р.

Теги: Донбас, вибори

Коментарі

Олег 12.05.2016 / 17:32:57
Не буде ніякої антиолигархическая революция без фінансування із за кордону!Зараз жити набагато гірше ніж під час Яника свобода слова відсутня ,щоб призначити свого генпрокурора міняють закони,такого собі Яник не дозволяв ,а революції нема.....

третья антиолигархическая революция 12.05.2016 / 11:47:48
. Конечно, можно тешить себя надеждами, что олигархат опомнится, но шансы невелики. Поэтому может грянуть третья антиолигархическая революция, которая будет похожа на жестокий бунт вооруженного народа».

Очередная волна «оффшорного скандала» снова накрыла политиков. Международный консорциум журналистов-расследователей (ICIJ) на днях опубликовал базу данных с информацией о свыше 214 тысяч оффшорных компаний в 21 юрисдикции из «панамского архива». Оффшорами, в частности, владеют и 165 граждан Украины, которыми зарегистрировано 195 фирм. Ранее, как известно, когда разгорелся скандал с «Pаnama Papers», прозвучали фамилии — Президента Петра Порошенко, главы Нацбанка Валерии Гонтаревой, мэра Одессы Геннадия Труханова.

НОВИНИ: Різне

03:21
ЄС розробляє альтернативу переговорам про вступ України в обхід вето угорщини
03:10
У Раді ЄС 27 травня обговорять позбавлення угорщини права голосу в Євросоюзі
20:45
Сендвіч труба 160 мм: що врахувати при виборі димоходу
20:42
Як моніторинг цін конкурентів допомагає брендам уникати демпінгу
20:30
Знижки на послуги краси у Мукачеві за промокодом Barb
00:13
Рушникосушка чорна: сучасний стиль та практичність для вашої ванної кімнати
23:57
Ваш спокій — в декілька кліків: як оформити автострахування, не встаючи з дивана
12:39
Портнова застрелили у Мадриді
11:45
У Румунії підрахували 100% голосів: наступним президентом стане проєвропейський Дан
17:24
Bloomberg оприлюднив ультимативні вимоги росії на переговорах у Стамбулі
14:29
Вибір пластикових вікон: на що звернути увагу
17:56
Як підготувати авто до фарбування
22:03
Якщо професійні корейські кушони, то тільки в Ramosu, і ось чому
19:34
/ 2
Партія орбана ініціює заходи проти громадянського суспільства за російським зразком
11:04
/ 1
орбан звинуватив спецслужби України в намаганні "очорнити" угорщину
22:36
/ 1
ЄС очікує на зустріч путіна й Зеленського 15 травня та попереджає рф про нові санкції
11:22
Клініка пластичної хірургії «Lita Plus» - чому це найкращий вибір
10:55
Дитячі машини на акумуляторі: сучасні електромобілі для малих водіїв
05:49
/ 6
ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ОЧІКУЄМО ПРИПИНЕННЯ ВОГНЮ І ОСОБИСТО ЧЕКАТИМУ НА ПУТІНА В ТУРЕЧЧИНІ
05:42
США оголосили про торговельну угоду з Китаєм
05:16
Папа Римський Лев XIV у першому недільному зверненні закликав до справедливого миру в Україні
20:04
Пиломатеріали від Foreest - переваги вибору
15:00
/ 3
У центрі будапешта затримали колишнього українського дипломата, його депортували Відео новина
05:16
Трамп після розмови з Зеленським закликав до 30-денного припинення вогню
05:08
ЄС виділить 1 млрд євро на закупівлю української зброї
» Всі новини