"Найближчим часом буде створено підрозділ, міжвідомчий, який буде додатково контролювати імитників, і усіх інших. Це буде сотня людей, яка буде мати усі технічні засоби для того, щоби показати, як має працювати система. І можете мені повірити, що цю сотню я забезпечу якомога краще", - повідомив Володимир Гройсман.
Голова Уряду наголосив, що необхідно швидко і ефективно провести реформування митниці, що підтримується Президентом України Петром Порошенком, зазначив він.
"У вас є три місяці для того, щоби навести лад на українській митниці, - заявив Володимир Гройсман. -З трьох місяців, які я виділив на те, щоби система змінилася, пройшло вже два тижні".
Прем'єр-міністр зауважив, що на 2016 р. передбачено 237 млрд. грн. надходжень до Державного бюджету від митниці. Разом з тим Голова Уряду зазначив, що у цій сфері є резерви, які, за оцінками експертів, становлять від 20%. "Це десятки мільярдів гривень, які мають бути використані для того, щоб наповнювати бюджет, - наголосив Володимир Гройсман. - Відповідь тільки єдина - якщо робити сумлінно і чесно свою роботу, мінімум від 50 мільярдів гривень Державний бюджет буде отримувати прямими платежами від роботи митниці".
Прем'єр-міністр зазначив, що неефективна робота на митниці призводить до втрат у Державному бюджеті. Зокрема, сьогодні існує значний дефіцит Пенсійного фонду, зауважив він. Голова Уряду акцентував, що Державний бюджет належить усім українцям, і ніхто немає права якимось чином коригувати ці надходження, особливо "коли мова йде про надходження митних платежів".
"Я думаю, що усі розуміють, що у країні, якій так важко живеться, коли на східному кордоні наші військові боронять наш суверенітет, відвойовують нашу територію, коли людям немає, за що купити ліки, робити схеми сірої, чорної контрабанди за участі митної служби - це мародерство, це злочин", - зазначив він.
Прем'єр-міністр підкреслив, що будь-які митні зловживання, які призводять до втрат та корупції, недопустимі. "Національна поліція, Служба безпеки Україна, митна служба, прикордонна служба, прикордонна поліція - від вас буде залежати, як будуть жити люди, як наші військові будуть боронити країну, як будуть розбудовуватися дороги. Це все дуже взаємопов'язано", - заявив Володимир Гройсман.
Голова Уряду зазначив, що змінитися має і чесна робота з бізнесом. "Тому що одні їдуть і розмитнюють все, як має бути, а інші тіньовими схемами перевозять товар. Це призводить до прямої втрати бюджету і викривлення конкурентності українського бізнесу", - зазначив він.
"Наше з вами завдання, завдання керівника ДФС, завдання для кожного керівника регіональної митниці - навести лад", - підкреслив Голова Уряду.
Володимир Гройсман закликав працівників митників проявити волю до змін та відповідальності. "Єдине, що потрібно кожному - зрозуміти свій історичний внесок у суверенність нашої держави. Не вдома перед телебаченням, не в дискусіях, хто як захищає країну, а в реальних рішеннях", - підкреслив він.