Москаль забажав звільнення через "відновлення контрабандних схем на Закарпатті з подачі центральних структур"

Геннадій Москаль направив офіційне звернення прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, в якому застерігає від негативних процесів, які починають відновлюватися на Закарпатті з подачі окремих центральних структур. Жодних посилань на норми закону "Про державну службу", за яким керівника області автоматично мало би бути звільнено ще з 1 травня, у зверненні немає.

Москаль забажав звільнення через "відновлення контрабандних схем на Закарпатті з подачі центральних структур"

Як ідеться на офіційному сайті Геннадій Москаля, текст оприлюднюється в засобах масової інформації, оскільки на письмові звернення в центральні органи влади, як правило, ніякої реакції немає.  

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!

11 липня 2015 року в Мукачеві відбувся збройний конфлікт, спровокований переділом контрабандних потоків сигарет із України в країни Євросоюзу. Одразу після цього Президент України Петро Порошенко ініціював кадрові зміни в обласній державній адміністрації, органах МВС, СБУ, ДФС та Державній прикордонній службі, внаслідок чого в області вдалося зняти напругу й стабілізувати ситуацію. У тісній співпраці з правоохоронними органами Румунії, Угорщини, Словацької Республіки та їх взаємодії з силовиками інших європейських країн припинено системну контрабанду тютюнових виробів до Німеччини, Іспанії, Італії, Франції, Великобританії і розірвано добре налагоджений ланцюжок нелегальних поставок сигарет вантажним автотранспортом.

Однак міжнародні злочинні угруповання, не бажаючи миритися із втратою надприбутків, будь-яким чином намагаються відновити системну контрабанду тютюнових виробів, використовуючи при цьому вплив українських політичних діячів і керівників окремих відомств. У лютому цього року була спроба відновити на Закарпатській митниці так званий «інститут смотрящих», не допустити який вдалося завдяки активній позиції небайдужих громадян. Подібні спроби здійснюються й далі. За моєю інформацією, зараз у Києві та Київській області накопичилося близько двохсот ватажних автомобілів (фур), завантажених сигаретами виробництва Гродненської тютюнової фабрики, тютюнових підприємств Молдови, Об’єднаних Арабських Еміратів та Російської Федерації. Частина товару – це цигарки під торговою маркою «Хамадей», що виробляються на тимчасово окупованій окремій території Донецької області, а також в окупованій Автономній Республіці Крим. Тютюнові вироби були завезені в Україну по корупційних схемах, деякі з них є контрафактною продукцією й підлягають знищенню, але потрапили на вторинний ринок. 

Щоб фури з сигаретами потрапили в Євросоюз, потрібно замінити начальника Закарпатської митниці на «потрібного керівника», який буде працювати у визначеній схемі. Для вирішення цього кадрового питання була використана ситуація із затриманням громадськими активістами в Чопі 22 вагонів деревини, класифікованої митницею по коду 440110000, як паливної (щодо довжини якої не встановлено жодних обмежень).

Вами особисто, шановний Володимире Борисовичу, було дано доручення голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову провести службове розслідування і прийняти кадрові рішення щодо осіб, чия службова недбалість чи некомпетентність буде встановлена.

На мій погляд, для встановлення об’єктивної картини в першу чергу слід було звернутися до міністра оборони України Степана Полторака й отримати інформацію про експортера, яким є Ужгородське військове лісництво. А заодно з’ясувати, для чого Міністерству оборони військові лісництва, які тільки експортують деревину, тоді як дровами військових на Донбасі забезпечують волонтери.

Слід зазначити, що частина затриманих вагонів завантажені держлісгоспами Львівської області  і тільки два вагони – держлісгоспами Закарпатської області. Усі ці підприємства знаходяться в прямому підпорядкуванні Державного агентства лісових ресурсів України. Обласна державна адміністрація не має безпосереднього впливу на лісову галузь, яка була монополізована ще в часи президентства Віктора Януковича. На жаль, сьогодні дієва децентралізація йде тільки на рівні дискусій у засобах масової інформації. Відібрані в місцевих адміністрацій повноваження щодо ведення лісового і мисливського господарства сконцентровані в Києві і повертати їх на місця ніхто не збирається.

Голова ДФС України Р.Насіров, узявшись виконувати Ваші доручення, навіть не дочекався результатів службового розслідування, а вирішив просто звільнити керівника митниці й терміново призначити нового. Така поспішність пояснюється тим, що з 1 травня вступив у силу Закон України «Про державну службу», згідно з яким призначення на всі посади здійснюється на конкурсній основі. Працівники внутрішньої безпеки ДФС вжили всіх заходів до начальника Закарпатської митниці Володимира Колеснікова, котрий перебував на лікарняному, щоб під будь-яким приводом припинити його тимчасову непрацездатність, звільнити з посади й призначити нового керівника митниці.

30 квітня терміново в порядку переведення з Верховної Ради України на посаду заступника начальника митниці – начальника підрозділу по боротьбі з контрабандою призначається Андрій Кримський, який працював помічником-консультантом народного депутата України Валерія Пацкана. За наявною інформацією Р.Насіров уже призначив виконувача обов’язків начальника Закарпатської митниці. Підкреслюю, що із Закарпатською обласною державною адміністрацією це призначення не узгоджувалося.

 Дозволю собі провести аналогії. На Одещині голова облдержадміністрації М.Саакашвілі протистоїть «горіховій мафії», а на Закарпатті мені доводиться боротися з «тютюновою мафією». У результаті ми обоє програли.

З огляду на це, я не бачу сенсу свого подальшого перебування на посаді голови Закарпатської ОДА. Тому прошу Вас скористатися своїм конституційним правом, передбаченим ст.118 Конституції України, і направити подання Президенту України про моє звільнення із займаної посади.

Насамкінець голова ОДА стверджує, що "зараз на Закарпатті йде повторення ситуації, яка призвела до кривавих подій 11 липня 2015 року в Мукачеві. І я не можу бути в ній стороннім спостерігачем. Подолати контрабанду в окремому регіону за умов, коли центральні структури не тільки не допомагають, а навпаки – намагаються відновити тіньові схеми, – неможливо. Держава втратила контроль над ситуацією з незаконним видобутком бурштину, незаконним обігом наркотиків, вогнепальної зброї, злочинністю та іншими негативними процесами у суспільстві. А зараз Закарпаття віддається на відкуп контрабандистам і вмикається зелене світло для незаконного переміщення сигарет через державний кордон". 

Як повідомляло Закарпаття онлайн, з момента вступу в силу Закону України "Про державну службу" в новій редакції, за яким Геннаддій Москаль потрапляв під звільнення автоматично, глава ОДА не надто волів виконувати чітко прописані норми закону, жонглюючи законодавством.  А вже нині, схоже, таки знайшов формальну причину, аби заявити про бажання покинути посаду і при цьому "зберегти обличчя".

06 травня 2016р.

Теги: Москаль, звільнення, контрабандні схеми

Коментарі

Михайлові 2016-05-06 / 14:06:46
Так гірший вже бути не може. Тому, хто б не прийшов, буде кращим

Михайло 2016-05-06 / 13:58:50
Я бачу деякі товарісчі радіють звільненню Москаля, а хто прийде наступний? Думаєте кращий? Впевнений що ні.

ара 2016-05-06 / 13:48:22
старий пес вирішив погавкати перед тим як дістане копканця під зад. Дотепер нормально чухався, долю діставав від митниці, тай мутив клоунаду з блюками в облраді, а тепер йому не подобається, що Відродженню віддали Закарпаття. Попроси Блюка, може десь пристроїть, хотя кому треба використаний ган...он?

Якшо народ не має власного достоінства на ньому процвітають інші народи як буряни 2016-05-06 / 13:20:05
клани бються за ресурси, а народ нищає і вимирає. А як то фури з контрабандними пацканьовими цигарами проходять словацьку і мадярську границі і продаються в італії, англії? По ходу чиновники у всіх цих країнах паразіти і мафіозники(як і у нас). Нам понабирали то грузинів і абрамовичусів то поляків і словаків. Якшо вони такі висококласні реформатори, то чому народ їх не обрав в їхніх країнах? олігархи які розкрадали Україну протягом 25 років і зарас тут-просто змінюють назви політичних партій

О.Д. 2016-05-06 / 12:55:17
Степан Крук абсолютно правий.

Ну і плачі з того приводу, що його відлучили від контрабандних потоків, теж смішні

Степан Крук 2016-05-06 / 12:49:30
Москаль робить гарну міну при поганій грі! Питання його звільнення на часі - пенсійний вік! Питання в іншому: як покинути посаду? Як немічний пенсіонер, чи як "борець за правду"? Москаль не був би Москалем, коли б не вибрав другий варіант.....

партії міняються, а злодії ті самі 2016-05-06 / 11:47:41
Глава Закарпатской ОГА Геннадий Москаль заявил, что назначение нового и.о. начальника Закарпатской таможни связано с позитивным голосованием группы "Возрождение" за назначение Владимира Гройсмана премьер-министром.

метрика 2016-05-06 / 10:33:13
Хоче дідо красиво дверима грюкнути, та й алібі собі забезпечити, адже через пару тижднів 65 років, і прощай посада губернатора.

Грицацуев. 2016-05-06 / 10:20:56
З тих пір,як москаль очолив Закарпатську ОДА,а для цього вони з порохом вчинили маски шоу в Мукачеві,потік контробанди збільшився і став навпаки скоріше легальним ніж не легальним,вирубка лісу,пішла такими темпами,що гори облисіють вже не за 10.5.років а рахунок пішов на місяці,а ці всі звернення і плач,це намагання замилення очей нам місцянам,що він якоби дужу за нас переживає,піар,всі знаємо що всі грошові потоки від Закарпатської контробанди москалем направляються в один карман, порошенковський.

Житель 2016-05-06 / 10:12:21
Коли в Закарпатті знищують природу він займається перейменуванням вулиць, а не добивається мораторію на вирубку лісу на 50 років

партії міняються, а злодії ті самі 2016-05-06 / 10:08:35
після цього повідомлення про затримання пару блоків сигарет виглядає фарисейством. Влада -мафія -чергове підтвердження

Янко 2016-05-06 / 10:01:18
Хай звільняється, сам контрабандист, а відомого правознавця і шанованого у краї юриста Івана Петровича Шимона касиром обзиває на всю країну, мітинги під прокуратурою влаштовує клоун, заважає працювати оновленій прокуратурі.

НОВИНИ: Політика

20:01
/ 8
Суд в Ужгороді за "сприяння" очільника поліції зняв арешт з землі на користь підсанкційного Пересоляка – правозахисник
18:31
/ 5
У конкурсі на посаду керівника пресслужби Закарпатської ОДА переміг Роман Молдавчук
17:26
/ 7
Заступника голови Берегівської РДА Маргітича звільнено за наявність угорського громадянства
02:08
/ 5
Про події на Верецькому перевалі у другій половині березня 1939 р.
23:57
До 30-річчя Незалежності України видали книжку про 30 років політичного розвитку Закарпаття
01:36
/ 4
У Києві розпочався суд над нардепом-кнопкодавом із Закарпаття
15:03
/ 11
Київський очільник закарпатських "слуг" розпочав "війну" проти "місцевих" з "Рідного Закарпаття" (ДОКУМЕНТ)
05:14
/ 19
Заступник мера Ужгорода Шимон намагається усунути з посади іншого заступника (ДОКУМЕНТ)
04:19
/ 32
Віктор Пащенко: "Не особистості визначають хід історії, а конкретні умови висувають на авансцену ті чи інші особистості"
20:35
/ 31
Ті, хто підтримують ідею "окремішності" Мукачівської ГКЄ, роблять це не просто так, — о. Василь Мандзюк
10:40
/ 1
Київський апеляційний суд залишив у силі арешт 127 га землі Медведчука на Закарпатті
05:58
/ 4
Угорщина знову відряджає на Закарпаття посадовця, якому заборонено в’їзд в Україну
23:36
/ 2
Наступного тижня ВР голосуватиме законопроєкт про криміналізацію контрабанди
22:43
/ 3
Україна через пів року нарешті дозволила Угорщині призначити генконсулів на Закарпатті
16:34
/ 2
Україна та Словаччина у найближчому часі розблокують роботу аеропорту "Ужгород"
22:22
/ 7
Оприлюднено пофракційне голосування депутатів Закарпатської обласної ради, які "провалили" питання Великоберезнянської школи-інтернату
09:36
/ 2
На Закарпатті скасували посвідки вірмену й росіянину із "санкційного" списку РНБО
17:47
/ 8
Голова Закарпатської ОДА представив свого нового заступника Добромільського
23:40
/ 18
На Закарпатті партія Медведчука влаштувала автопробіг з забороненою комуністичною символікою
16:52
/ 8
Антиугорські листівки у Берегові розклеювали мешканці Дніпра та Києва
14:01
/ 44
Звернення громадськості Закарпаття до Папи Римського
19:45
/ 1
20 травня відбудеться друге засідання другої сесії Закарпатської облради
21:10
Від провокацій до популізму: чи є політичне майбутнє в угорської партії FIDESZ після виключення з більшості Європарламенту?
16:36
/ 12
Десакралізація влади як шанс до реального самоврядування
23:08
/ 4
Поліція розслідує факт порушення рівноправності громадян провокаторами у Берегові
» Всі новини