Розбудова туристичної інфраструктури територією районів та місцевостей, де наявні термальні та мінеральні води, гірськолижні витяги є одним з основних напрямів розвитку туристичної галузі краю.
Тож формування образу території, регіону має практичне соціально-психологічне та економічне значення, оскільки територіальний символічний капітал, позитивний імідж території та успішний бренд – це, передусім, засіб економічної конкуренції та знаряддя боротьби за визнання, запорука залучення інвестицій у розвиток регіону, зростання туристичних потоків, розвиток інфраструктури.
У ході роботи другої сесії облради сьомого скликання було затверджено Програму розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки.
Для реалізації заходів цієї Програми управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно з райдержадміністраціями, міськвиконкомами, вищими навчальними закладами, громадськими організаціями проводить маркетингове дослідження та моніторинг туристичних потоків у Закарпатській області.
Розглянувши заявки учасників із зазначеного питання, управління запропонувало провести маркетингове дослідження та моніторинг туристичних потоків у Закарпатській області фахівцям Закарпатського відділення соціологічної асоціації України.
Метою цього заходу є формування чіткої регіональної політики в сфері туризму з урахуванням потреб туристів, які відвідують Закарпатську область.
Основне завдання – визначити реальну кількість туристів, які відвідують Закарпатську область протягом одного місяця та найпоширенішу мету поїздки туристів у наш край, сформувати діаграму за цілями поїздки; означити цільового туриста Закарпатської області з точки зору внутрішнього та в’їзного туризму; розробити проект туристичного бренду.
Зазначений захід передбачено провести методом експертного опитування (туризмознавці, власники туристичних закладів) та експрес-опитуванням туристів.
Звіт (презентація) за підсумками дослідження питання дозволять визначити основні показники розвитку туризму в області; підняти рівень інформованості про основні потреби цільових туристів Закарпаття; здійснити прогноз розвитку туристичної галузі Закарпатської області та сформувати концепцію туристичного бренду Закарпаття та його візуалізацію через розробку брендбуку.
Результати проведеного дослідження передбачається максимально використати для розробки туристичного бренду Закарпаття, що сприятиме покращенню позитивного іміджу області та України як сучасної європейської держави, зміцненню міжнародного авторитету, популяризації національної культурної спадщини та туристичного потенціалу, розвитку міжнародного туризму та інвестиційної привабливості, зазначають у прес-службі Закарпатської облради.