Художній почерк цього надзвичайно талановитого та оригінального митця формувався під впливом іменитих вчителів – корифеїв закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая. Він навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва, викладав в Ужгородському художньому училищі, працював у Закарпатському художньому комбінаті.
Його полотна експонувалися у багатьох країн світу, чимало з них знаходиться в приватних колекціях України, Японії, Монголії, Франції, США, Кіпру, Угорщини, Італії та інш.. За словами директора музею ім. Й.Бокшая Франциска Ерфана, нині у виставкових залах музею представлено близько дев’яти десятків картин Антона Шепи, з яких лише три музейні, інші – з приватних колекцій. Народний художник України Володимир Микита згадує, що у митця була навіть своя особлива манера викладання – він вчив студентів малювати наживо, а не в аудиторіях. Митець був щиро закоханий у природу й народ рідного Закарпаття.
Мистецтвознавець Галина Рижова відзначає, що виставка є продовженням гарної традиції, коли полотна із приватних колекцій стають доступними громадськості, адже виставлені в музеї.
Чудовим увічненням нашого видатного земляка-митця стала й щойновидана книга «Барвиста феєрія Антона Шепи» авторства Роберта Бровді, Андрія Русина та Аттіли Коприви, яка знайомить читача із основними віхами життя митця та містить фотокаталог яскравих витворів художника.
Виставка працюватиме до 3 травня.
Довідка
Антон Шепа народився 17 квітня 1928 року в селі Підгоряни (тепер мікрорайон Мукачева). У віці шість років залишився без матері у багатодітній родині. 1948 року вступив до інституту прикладного та декоративного мистецтва (факультет монументального живопису). Студіював у Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. У 1954 році закінчив Інститут прикладного мистецтва у Львові у класі Романа Сельського.
Із 1954 року в Ужгороді, викладав живопис в Ужгородському училищі прикладного мистецтва впродовж семи років.
З 1957 учасник майже всіх республіканських, багатьох всесоюзних виставок українського мистецтва за кордоном (Австрія, Кіпр, Японія, Словаччина, Чехія, Угорщина, Німеччина, Монголія).
Член Національної спілки художників СРСР з 1960 р., заслужений художник України. У 2014 році художника не стало.
Серед найбільш відомих творів - «Народне гуляння», «Карпатська весна», «На поточку прала», «На могилах предків», «Гуцульське весілля», «Великдень». У монументальному живописі - «Легенда про Пинтю», «Закарпатські опришки», «На гуцульському ярмарку», «Верховинське весілля». Нині твори відомого майстра прикрашають експозиції музеїв та приватних збірок. Друзі –колеги зазначають, що в особі Антона Шепи переплися дві основні риси, які чітко формують його як митця і як людину – це щира закоханість у природу й народ рідного Закарпаття та саможертовна праця.
Людмила Лобан 2019-09-10 / 08:15:23
Хочу придбати книгу«Барвиста феєрія Антона Шепи» авторства Роберта Бровді, Андрія Русина, а також зв'язатися з автором Андрієм Русиним.
мій номер 0997385335 буду вдячна.
""" 2016-04-26 / 19:45:30
Де можна придбати альбом А.Шепи?