Сквер Марії-Терезії в Ужгороді відкриють до кінця червня, припис по відновленню муру не виконають

В Ужгороді тривають роботи по впорядкуванні скверу Марії-Терезії, який невдовзі відкриється навпроти Ужгородського греко-католицького кафедрального собору.

Сквер Марії-Терезії в Ужгороді відкриють до кінця червня, припис по відновленню муру не виконають

Про це йдеться в поширеній у ЗМІ інформації прес-служба Мукачівської греко-католицької єпархії.

Як повідомляється, за кошти Мукачівської єпархії було викуплено у власників і вивезено ветхі господарські споруди. Проведено два конкурси на кращий проект облаштування парку, однак жоден із них не виявив гідного варіанту. 

За основу було взято проект ужгородського архітектора Петра Сарваша, але місцеві мешканці не з усіма пунктами реконструкції погодилися. 

За версією прес-служби МГКЄ, "за проектом слід було знести два метри цегляно-кам’яної стіни, що відділяє майбутній сквер від вулиці Капітульної, аби розширити вхід до парку та відкрити для огляду кафедральний собор. Однак під час будівельних робіт завалилося не два, а близько десяти метрів стіни, котра, як виявилося, була прибудована у 40-х роках минулого століття, тобто, близько 80 років тому, до значно старішого, кількастолітнього муру, який не постраждав". 

Як повідомляє єпархія, "мистецтвознавець Михайло Приймич, виходячи з теперішньої архітектурної ситуації, вважає недоцільним відновлення цього шматка стіни. Оскільки це вже буде реновація, себто, не історичний об’єкт, а цілком новий". На думку авторів повідомлення, " огляду на функціонування скверу, тепер він матиме відкритіший вигляд з вулиці Капітульної, а простір перед собором вигідно збільшиться для огляду".  

Як йдеться в інформації, "на Великдень планується встановити у сквері Марії Терезії статую Богородиці з піщаного каменя роботи відомого скульптора Петра Матла (копія тієї, яка там стояла до 1949 року). Сам сквер планується відкрити наприкінці червня, коли заплановані урочистості з нагоди Дня перенесення мощів Блаженного Теодора Ромжі".

Очевидно, це повідомлення є спробою відповіді на критику дій керівництва МГКЄ з боку громадськості щодо самовільного руйнування муру, яке не було передбачено проектом реконструкції площі. При цьому в єпархії продовжують наполягати на версії падіння частини муру, хоча свідки бачили, як його руйнували спецтехнікою – очевидно, за вказівкою керівництва МГКЄ, без якого ці дії не могли би відбутися.

Інформація також не дає відповіді на запитання, чому керівництво МГКЄ не виконує припис органу охорони культурної спадщини Закарпатської ОДА по відновленню самовільно зруйнованої частини муру.

Припис, виданий органом охорони культурної спадщини, зобов’язує виконавців проекту до здійснення термінових робіт для приведення об’єкту у відповідність до погоджувальної документації. В разі ж, якщо припис проігноровано, заява про вчинення карного злочину подається в прокуратуру.

20 квітня 2016р.

Теги: сквер, Марія-Терезія

Коментарі

Правый сегмент. 2016-04-21 / 21:01:56
Ломать собор??? Хорошо, тогда сносить безжалостно следующее:
1) "Фокстрот" на пр. Свободы. Обязательно! Это позорище.
2) Магазины на Заньковецкой, около 19-й школы. Снести немедленно!
3) Прекратить позорище около "Украины". Посадить деревья, и о будущем бизнес-центре забыть!
4) Много чего другого посносить! Обязательно!

Правый сегмент. 2016-04-21 / 20:59:00
Ответ некоторым тут. У вас совесть есть???
Вы - так зажрались, что вам только ломать! А ломать хаотичные, идиотские застройки по всему городу не надо??? Загадили которыми весь город! Но, собор виноват! Так, что ли?

НІк 2016-04-20 / 23:51:42
Нема собору Шашіка, а є собор греко-католицької громади Ужгорода.

реноватор Павлей 2016-04-20 / 23:42:06
О, я вже маю на це місце гарну реноваторську задумку. Собор - то віджиле. Місто має рухатися вперед. Ця споруда лише займає площу. Можна зробити на її місці криту парковку з фонтаном зверху. На лавичках біля фонтану будуть сидіти ужгородці і отримувати дароване мною задоволення.

сучасність 2016-04-20 / 23:38:39
Розвалити собор Шашіка і зробити там сучасний бізнес-центр. Нащо Ужгороду ця рухлядь і опіум для народу?

зоро 2016-04-20 / 23:30:12
Сквер це чудово навіщо там стіна нехай Мілан Шашік не переживає Ужгородц і за нього він робить правильні і добрі справи

Адмін 2016-04-20 / 21:13:55
До 1911

Спробуйте зрозуміти, що підрозділом МГКЄ не є ані підрозділ ОДА по збереженню культурної спадщини, ані, також, редакція Закарпаття онлайн. А тому вони діють незалежно від смаків і бажань керівництва МГКЄ.

Це по-перше.

По-друге, ми подаємо читачам виключно ту інформацію, яку вважаємо для них важливою і загалом суттєвою. Історія з площею висвітлювалася на сайті вже достатню кількість разів, аби не втомлювати ними читачів нею повторно, ще й у специфічному викладі. Тому її було скорочено.

По-третє, давайте ми не будемо вам вказувати, як правильно спілкуватися з Богом, а ви не будете вчити нас журналістиці.

Будете, всупереч правилам коментування, щось інкримінувати Адміністрації сайту - заборонимо вам, відповідно до існуючої практики, доступ до коментування.

По демократію і цензуру поговоримо тоді, коли на офіційному сайті МГКЄ з'являться матеріали і коментарі, які містять відмінну, від її керівництва, точку зору на цей та інші моменти життєдіяльності єпархії, її стосунків з громадою.

Це якщо дуже лаконічно.

інквізіція 2016-04-20 / 20:34:00
Ніколи би не подумав, що у єпархії стільки кумедних тролів! Тільки одне но: чим більше від єпархії виливають бруду і брехні по цій справі про впавший "совіцький"мур, то одним махом перекреслюють все те позитивне, що дійсно було зроблене цією церквою для суспільства.

1911 2016-04-20 / 19:58:01
А чому інформацію прес-служби Мукачівської єпархії сайт Закарпаття-онлайн подає не повністю, а тільки окремими шматками? Чи читачі мусять усе читати тільки згідно вашої цензури? Це і є демократія?

Ярослав 2016-04-20 / 15:42:13
Шкода що процес очищення від Московсько холуйської-влади так зійшов нанівець. Але нічого ще з Божою поміччю прийде на "культурну архітектуру" сміттєвий бак або чемодан вокзал...

Ярослав 2016-04-20 / 15:10:07
"Архітектура" ви спробуйте пошукати порушення законодавства в межах об’єкту природно – заповідного фонду загальнодержавного значення "Ботанічний сад" Ужгородського національного університету в районі мкр. "Шахта", де наявне самовільне зайняття земельних ділянок...
Зясуйте наявність документації на право власності (користування) земельними ділянками у осіб "Отжімателей"!

Ярослав 2016-04-20 / 14:34:54
Я не знаю "Архітектура" який припис може бути до глухої радянської стіни якій 80 років, це ж не Московский кремль де сніна це "СІМВОЛ Ура Товаріщі" а Європейська площа, і хто уповноважував функцію держави застосовувати до облаштування родзинки моєго рідного міста!

архітектура 2016-04-20 / 13:19:20
Почитайте в приписі, врученому єпархії. Судячи з вашого "кир Мілан", ви чиновник МГКЄ і маєте до ньго доступ

Ярослав 2016-04-20 / 13:06:55
Яку статтю Закону України Про культурну спадщину порушено? Чи Московський православний Кодекс??? Кир Мілан молодець.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 5
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади