Напередодні відбулася робоча нарада щодо практичних механізмів і дій, які будуть застосовувати, щоб змусити продавців виконувати визначені в місті правила торгівлі.
Як наголосив заступник міського голови Олександр Габор, на жаль, рейди працівників муніципальної поліції спільно з патрульною поліцією міста дають нетривалі результати – щойно посадовці покидають територію, яку облюбували собі продавці, як знову на тротуарах і бордюрах розкладають ящики з крамом. Тому планується створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники муніципальної поліції, департаменту міського господарства, за бажанням – депутати міської ради, представники управління ветеринарної медицини, міськрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби чи структури, яку створять замість них, поліції. Група буде працювати дуже мобільно, виходити на місця несанкціонованої торгівлі і не просто складати протоколи про адміністративне порушення, як це було досі, а конфісковувати товар. Залучатимуть також усіх бажаючих представників ЗМІ – протидія незаконній торгівлі широко висвітлюватиметься на сайтах,у газетах, на телебаченні.
На вулицях біля ринків і не тільки торгують насамперед не люди, які щось виростили чи зробили власноруч, а перекупники з великими партіями товару, тобто так ведеться бізнес. При цьому на всіх ринках є можливість продавати на визначеному, належно облаштованому місці або ж у будівлі, як на "зеленому базарі", плата за це практично символічна. Проте багатьом видається кращим торгувати "з асфальту", в антисанітарних умовах, зате під ногами перехожих. На це постійно скаржаться мешканці і гості міста, Ужгород захаращується, високий ризик виникнення інфекційних захворювань.
Товар, який вилучатиме робоча група, буде оформлятися відповідними документами та передаватися на зберігання, а у визначених законодавством випадках – знищуватися, утилізовуватися. Оскаржити ці дії незадоволені можуть у судовому порядку.
Проект рішення виконкому передбачає також, що поліція буде постійно штрафувати водіїв, які розміщують машини з товаром або ж і власне для ведення торгівлі, перешкоджаючи руху іншого транспорту. Також комісії з безпеки дорожнього руху доручать провести обстеження і надати пропозиції щодо встановлення обмежувальних дорожніх знаків, які регулюють стоянку та зупинку машин біля територій усіх ринків Ужгорода.
Олександр Габор підкреслив: досить довго проблему незаконної торгівлі міська влада намагалася вирішити ліберальними методами, однак практика показала, що потрібно діяти більш рішуче, особливо з огляду на те, що починається літо, в місті більшає туристів, зростає кількість продавців і товару, а водночас у геометричній прогресії зростають і загрози, які несе така торгівля для іміджу Ужгорода та здоров'я покупців, повідомляють в Ужгородській міській раді.
Прокурор 2016-04-07 / 21:25:54
Млеко, яйкі, яблокі єсть?
Читачу 2016-04-07 / 21:10:32
читатель 2016-04-07 / 17:53:16
Незабаром у нас (ужгородців) не буде "зеленого ринку", а буде ще один супермаркет на зразок того в який пертворили бувший "Едельвейс". Придивіться до стилю реконструкції. І до гадалки не ходи - власник колишнього "Едейвельсу" і "зеленого ринку" - одна й та ж особа.
Ужгородець 2016-04-07 / 21:08:37
Якщо конфіскація, то потрібно прокурорів на чолі з попрошайкою Дімасіком Кириленком пустити в рейд - результат буде точно, зметуть все.
Антигабор 2016-04-07 / 21:06:33
Я цього Габора знаю ще з часів коли він працював звичайним юристом у Берегівському районі електромереж. Був злодієм - ним і залишився.Але змілів. Тоді крав і допомагав злодіям красти електроенергію, а тепер намагається красти у простих вуличних торгівців.
ужгородець 2016-04-07 / 19:58:55
Пане Габор спочатку нехай міська рада дасть робочі міста на даний час ні один завод на території Ужгорода не працюєа , уся молодь тікає за кордон,друге розженіть продаж промислових товарів на другому поверсі зеленого рику ,зменшіть вартість одного торгового місця на ньому а то -ви в одному лиці і прокурор і суддя- чи закони України вже не діють на території міста . На місці продавців у яких вилучать товар я рекомедую писати заяви в поліцію що його вкрали і оцінювати його досить дорого.
читатель 2016-04-07 / 17:59:36
"...для іміджу Ужгорода"-не торгівля несе загорозу, а ваша бездіяльність. Повсюду сміття, бруд, дороги-одна назва, генделики розвели на кожному кроці...Перераховувати далі?
читатель 2016-04-07 / 17:53:16
і ще- ви п. Габор спробуйте у директора ужгородського зеленого ринка "вимолити" місце для торгівлі...якщо вийде, повідомте як це вам так "свезло" )))!
читатель 2016-04-07 / 17:48:06
що ви мудруєте??? то те не так, то інше... ви поне Габор і "єже с ним" розробіть для початку процедуру надання дозволів для ведення вуличної торгівлі, визначте місця для торгівлі, а вже після того приймайте "конфіскаційні" заходи. А то одне у них- заборонити, а як людям виживати їх не турбує... Хоча й зрозуміло-ситий голодному не товариш.
укр 2016-04-07 / 16:22:01
повністю підтримую, але треба подумати і про створення додаткових торгівельних місць. Наприклад базар на "пяному" вже скоро буде біля ж.д.лікарні