"Шпинат для мізків" - це справжня творча лабораторія. Авторка майстерно виписує деталі, смакує ними. І це допомагає читачам іншими очима дивитися на світ. Художня деталь спрацьовує як будитель. Всередині кожного, хто готовий стати на шлях духовного шукача і читати ці тексти, ненав'язливо вмикатиметься внутрішній духовний світоч.Назва книжки глибоко символічна. Мова йде про інтелектуальний "шпинат": маємо пам'ятати про правильний вибір, про подолання самотності, про крихти щастя у повсякденному житті, про віру, зрештою, і вдячність за прожитий день, а ще - про вміння радіти життю.
Унікальність книги в тому, що її можна читати навмання. Перегортаєте сторінку-"страву" із, наприклад, шпинату рішучості, і дізнаєтесь, що це крок до нового. На думку Ірини Мацко, регулярне споживання "Шпинату для мізків" уповільнює старіння мозку та знижує руйнівний вплив негативу, завдяки чому людина сповнюється силою та енергією, повідомила Закарпаття онлайн головний бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка Євгенія Напуда.
Довідка
Суспільна діяльність Ірини Мацко:
Учасник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. м. Львів
Постійний член головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ У 2011 році провела і організувала перший у Тернополі дитячий літературний фестиваль «Дивокрай», який проводився Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва разом з Львовом та Івано-Франківськом. Директор всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай» у Тернополі в 2012 році у рамках міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» від ЦДЛДЮ. Координатор у м. Тернополі всеукраїнських проектів «Додай читання!» та «Тату, почитай!» Координатор роботи музею національної іграшки при бібліотеці №5 для дітей м. Тернополя. У 2014 році організувала та провела всеукраїнський фестиваль іграшки до міжнародного дня лялькаря 21 березня.
Творчий доробок:
Перший власний доробок створений у 2004 році - фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року. Дитячі казки друкуються у дитячих журналах України, жіночі новели та літературні замальовки на сторінках жіночих історій у газетах та журналах, зокрема у журналі „Літературний Тернопіль”. Статті опубліковані у газеті „Літературна Україна”, журналі „Телерадіокур’єр”. У 2012 році у «Видавництві Старого Лева» видано альбом родинного дерева «Книга мого роду», альбом для дітей «Рости, моє деревце, з міцного коріння». Альбом «Книга мого роду» став бестселлером літа 2012 року і за рік часу було додруковано 7 накладів. Загальним накладом близько 40 000 прим.
Досягнення:
Фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”. Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу. Призер конкурсів творів для дітей "Мистецької Сторінки" та часопису "Захід-Схід" (казка „Пригоди дубового листочка”), «Рукомесло 2009», конкурсу «Великоднє сяйво» у 2012 році від журналу «Крилаті». Твори звучали на першому каналі Національного радіо в передачі «Вечірня колисанка». Вистава «Козацький скарб» написана у співавторстві з Богданом Мельничуком була поставлена в лютому 2011 року дитячим театром «Дивосвіт» СШ №22 м. Тернополя. Автор книги-велетня "Казки із Дивокраю", нагородженої сертифікатом від Національного реєстру рекордів України у номінації "Найбільша рукотворна книга України" (2012 рік). Переможець конкурсу ім. Леся Мартовича у 2014 році за твір «Вогняна квітка».
Хобі:
Книги, музика, танці (фламенко), живопис, дизайн, кінний спорт.