З доповіддю, в якій детально було проаналізовано стан здоров’ята надання медичної допомоги ромському населенню регіону, виступила заступник директора департаменту охорони здоров’я Єлизавета Біров.
«Кількість ромського населення області становить 51 889 чоловік, причому більше половини з них (26 870) діти віком від 0 до 17 років», - зазначила Є.Біров.
Медиками постійно проводяться комплексні медичні огляди ромських дітей. 92,1 відсоток з них,пройшли диспансеризацію, в т.ч. віком до року – 98,8 %. Єлизавета Біров зауважила, що захворюваність та поширеність хвороб серед ромських дітей значно нижча за аналогічні показники для всього дитячого населення області. Однак, смертність серед дитячого населення ромів – висока. Один із чинників – відмови батьків від госпіталізації дітей, пізнє звернення до медичну допомогу. Тільки минулого року в області було зафіксовано 1101 випадок таких відмов, причому з них - 700 дітей віком до одного року. Єлизавета Біров наголосила на необхідності негайного інформування соціальних служб про такі випадки та налагодження дієвої співпраці між медиками первинної ланки та соціальними працівниками.
Ще одним фактор ризику назвала ранні вагітності. Так, минулоріч 61 юна ромка віком до 14 років була вагітна. Непоодинокі випадки, коли дівчата у 18 років вже мають по двоє-троє дітей. Організм дівчини ще неготовий до таких навантажень, часті пологи виснажують молоду жінку, що відповідно віддзеркалюється на здоров’ї немовлят.
Щодо захворюваності дорослого ромського населення, то в середньому ці показники не суттєво відрізняється від показників загального населення області. Однак, однією з головних проблем залишається ситуація із туберкульозом. В обласному протитуберкульозному диспансері на обліку стоїть 248 хворих ромів. Ще 835 ромів з неактивною формою туберкульозу знаходяться під диспансерним спостереженням фтизіатрів. За словами фахівців, цей показник хворобливості ромів майже в 10 разів перевищує загальнообласний, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ОЦЗ в Закарпатській області.