Київська Русь і Угорське королівство в ХІ столітті підтримували тісні міждержавні зв'язки, які були підкріплені і династичним шлюбом доньки Ярослава Мудрого Анастасії з сином угорського короля Іштвана Андрашем, який дев'ять років (1037-1046) жив при київському дворі. Офіційна церемонія вінчання української княгині і угорського королевича відбулася у 1038 році у Софіївському соборі, а їх коронування - у 1047 році в тодішній угорській столиці Фегірвар (Секешфегірвар). Двоєдина скульптура королівського подружжя Андраша Першого і Анастасії, встановлена у 2001 році на кошти ДСУУ і самоврядування Тігані, нині височить над прибалатонським берегом у Тіганському абатстві, де поховано прах угорського короля та його сина.
Про ці та інші події, пов'язані з минулим українсько-угорських взаємин, розповіла на вечорі історик Ярослава Хортяні, голова ДСУУ і Товариства української культури в Угорщині. Понад сотня запрошених на зібрання українців та угорців, представників мерії і місцевого самоврядування з увагою вислухала також інформацію радника Посольства України в Угорській Республіці Михайла Юнгера про традиційно добросусідські відносини двох народів, що інтенсивно збагачуються і у наші дні. Учасники вечора оглянули спеціально підготовлений до події стенд, що відображає, зокрема, старовинний Київ і атмосферу двору Ярослава Мудрого, фреску із зображенням Анастасії у Софіївському соборі, портрети угорських королів.
Силами артистів Товариства української культури в Угорщині був даний великий концерт. Своїми мистецькими номерами порадували глядачів хор "Берегиня", танцювальний ансамбль "Веселка", окремі виконавці. Вірш "Молитва за Україну" української поетеси Угорщини Валентини Зінченко майстерно продекламувала переможниця першого будапештського конкурсу українських читців, викладачка гімназії Лілія Гембік. Експонувалися також виставки "Українське народне вбрання", "Українська національна кухня", акварельні і графічні роботи українського художника Олександра Гембіка.