Найбільше запитань викликали питання працевлаштування сиріт, а також осіб з певними особливими потребами. Йшлося про взаємодію з навчальними закладами, соціальними партнерами, підприємствами, ефективну співпрацю центру зайнятості з роботодавцями для заповнення вакансій фаховими працівниками.
Директор Ужгородського центру зайнятості Сергій Олексіюк сказав: "Зараз тих, хто приходить до центру зайнятості, ми вчимо складати резюме «під вакансію», щоб роботодавцю було одразу зрозуміло, підходить йому такий працівник чи ні. Це дещо нелегко, але людям цікаво це робити, тому що видно результат роботи. Загалом люди активно цікавляться ринком праці, власним працевлаштуванням. Водночас є і ті, хто насправді не зацікавлені у тому, щоб знайти реальну роботу".
Як стало відомо під час круглого столу, наразі в Ужгороді відчувається гостра нестача вчителів початкових класів, трудового навчання, музики, географії, угорської мови.
Крім того, традиційно бракує робітничих професій. Представники технікумів та профтехучилищ наголосили, що сьогодні представники саме таких професій нерідко заробляють набагато більше, аніж випускники вишу, для яких, наприклад, стартова зарплата на посаді вчителя становить 1400 грн. Більшість учнів технікумів з числа тих, хто має додаткові гарантії працевлаштування, знаходять роботу ще до кінця навчання.
"Сьогодні до нас прийшли шукати роботу 1 кухар і 65 економістів, різниця відчутна, - каже С. Олексіюк. – Ми постійно проводимо профорієнтаційні ярмарки і потрібно продовжити цю роботу". На необхідності підготовки фахівців робочих професій від імені роботодавців наголосив і представник українсько-словацького СП "Фем-інвест" Олександр Марченко.
"Наразі нема аналізу, скільки і яких професій нам потрібно готувати на перспективу. Вважаю це недопрацюванням сфери освіти. Так, ми не можемо знайти заточувальника, налагоджувальника, столяра-верстальника, а зарплата пропонується досить висока – понад 6 тис грн", - каже О. Марченко.
Учасники зустрічі порушили й проблему працевлаштування випускників дитячих будинків. Така молодь не завжди мотивована працювати, заробляти самостійно. Звичайно, для них гостро стоїть і проблема житла.
Протягом 2016 року послугами Ужгородського міського центру зайнятості скористалися 1597 громадян. Більша частина користувачів послуг – жінки. На сьогодні на обліку перебувають 698 безробітних. На вільні та нові робочі місця за сприянням служби зайнятості працевлаштовані 465 осіб, із них зареєстрованих безробітних 183.
Цього року на обліку перебували 430 безробітних, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, з них працевлаштовані 80 зареєстрованих безробітних. У 2016 році зареєстровано 548 вакансій, повідомили в Ужгородському прес-клубі.