За словами проректора Ігора Студеняка, обсяг фінансування науково-дослідних робіт в УжНУ зріс на 792,8 тис. грн проти попереднього року і становить майже 4,5 млн грн (4 407 837 грн). Ці кошти підуть на продовження 21 науково-дослідної теми та 6 нових тем, які пройшли конкурс, здобувши повне або часткове фінансування цьогоріч.
Головний бухгалтер Руслана Вовчанська продемонструвала на екрані й прокоментувала виконання бюджету університету за 2015 рік, а також розповіла про плани на цей.
«Загальний фонд торік становив 127,6 млн грн, що на 7,5 млн більше, ніж у попередньому році», – коментує головний бухгалтер. Ці кошти були витрачені на зарплати та нарахування (75,5 млн грн), стипендію (44,9 млн), оплату комунальних послуг (5,7 млн) тощо.
«Фактичні надходження до спеціального фонду – 96 млн грн, що майже на 28 млн більше, ніж у 2014 році», – звітує доповідачка. Основне джерело надходжень – надання платних освітніх послуг (85,4 млн грн, що на 20 млн більше, ніж у 2014 році), додаткова господарська діяльність (плата за гуртожиток, басейн, проведення конференцій – 9 млн грн), оренда майна (700 тис. грн).
Витрати спеціального фонду – 85,2 млн грн. Основні витрати – зарплата (61,3 млн грн), придбання матеріалів, оплата комунальних послуг тощо. «На капітальний ремонт витрачено 4,5 млн грн, що на 65 % більше, ніж у 2014 році», – коментує головний бухгалтер.
Повний звіт із усіма статтями видатків невдовзі мають розмістити на офіційному сайті УжНУ. За словами ректора, всі охочі можуть ознайомитися із кожною закупкою в державному реєстрі.
«Позитивно, що 2015 року вперше було відкрито фінансування за двома програмами класифікації видатків – виконання зобов’язань України у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва та навчання, стажування, підвищення кваліфікації студентів, аспірантів медичних та фармацевтичних кадрів, витрати на які склали відповідно 174 тисячі та 916 тис. гривень». Під час звіту також було проаналізовано виконання бюджетів ґрантових проектів.
Іванка Когутич,, фото Роберта Папп