Кілька днів поспіль тривала фольклорно-етнографічна експедиція Закарпаттям науковця з Японії Норіо Інагакі.
Два роки тому науковець із Токіо, який веде дослідницьку діяльність в Інституті фольклору й архівів Румунської академії наук міста Клуж, розпочав проект, метою якого є зафіксувати найяскравіші зразки нематеріальної культурної спадщини (найхарактерніші пісенні й танцювальні зразки) різних етносів, що населяють Україну, Румунію, Болгарію та Сербію. А також створити тематичну відеотеку на базі згаданого інституту.
Рік тому він уже відвідував Закарпаття та вивчав волоський колорит у пісенно-танцювальних традиціях Виноградівщини. Цьогоріч же знову, повторно навідався на Закарпаття: фольклорно-етнографічна експедиція тривала п’ять днів і завершилася 19 лютого.
Науковець у супроводі представника Обласного організаційно-методичного центру культури Віталія Раца та керівника народної аматорської кіностудії «Едельвейс» Віри Кобулей побували у селах Вільшинки та Тур’ї-Ремети на Перечинщині, у селищі Великий Березний та селі Костринська Розтока на Великоберезнянщині, у селищі Верхні Ворота на Воловеччині й у містах Хуст і Тячів.
Поїздка видалася плідною, було записано 13 DVD-R дисків. Навіть вдалося зафіксувати мелодії у виконанні 86-річного Василя Гафинця із селища Верхні Ворота.
Реалізувати задум гостя допомагали й народні троїсті музики, родина Маньо Тячівського районного будинку культури, фольклорний колектив із села Новоселиця, Василь Гудак та Наталія Сасин.
Зібрані матеріали доповнять фонди минулих років, допоможуть з’ясувати трансформаційні процеси та виявити місцеву специфіку фольклору, повідомляють у Закарпатському обласному організаційно-метоичному центрі культури.