Олланд: Між Росією та Туреччиною може початися війна

Президент Франції Франсуа Олланд заявив, що між Росією і Туреччиною може початися війна.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на радіостанцію France Inter.

На думку Олланда, такий ризик існує через залучення Туреччини до сирійського конфлікту, передає AFP.

"Через це збирається Рада безпеки ООН", - додав президент Франції.

Олланд також закликав посилити тиск на РФ для відновлення переговорів щодо Сирії.

"Росія не досягне успіху, самостійно підтримуючи Башара Асада", - заявив президент.

"Повинні піочатися переговори, повинні припинитися бомбардування, повинна надійти гуманітарна допомога", - сказав він.

При цьому НАТО дав зрозуміти Туреччині, що вона не зможе розраховувати на підтримку з боку Північноатлантичного альянсу у випадку, якщо спровокує збройний конфлікт з Росією.

Про це заявив міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel.

"НАТО не повинен дозволити втягнути себе у збройну ескалацію з Росією через нинішню напруженість у відносинах між РФ і Туреччиною", - сказав Ассельборн, зробивши заяву від імені всіх союзників НАТО.

За його словами, зобов'язання захищати кожного члена НАТО поширюються тільки на ті випадки, "якщо одна з держав-членів зазнає безпосереднього нападу".

Як відомо, на початку лютого Туреччина і Саудівська Аравія оголосила про готовність відправити на територію Сирії наземні війська. Обидві країни входять в міжнародну коаліцію з боротьби із "Ісламським державою".

В середині лютого Туреччина почала артилерійський обстріл території Сирії. Метою обстрілу стали угруповання сирійських курдів, які останніми тижнями захопили низку населених пунктів на північ від Алеппо, які раніше були під контролем сирійських повстанців.

19 лютого Росія запропонувала членам Ради безпеки ООН проект резолюції у зв'язку з діями Туреччини, які "підривають суверенітет і територіальну цілісність Сирії", передає ТАСС.

Відносини між Росією і Туреччиною загострилися в листопаді 2015 року, коли турецькі винищувачі збили російський бомбардувальник Су-24, що виконував бойове завдання в Сирії. Результатом інциденту стала загибель двох російських військовослужбовців. Після цього Росія ввела проти Туреччини санкції.

20 лютого 2016р.

Теги: Туреччина, Росія, війна

НОВИНИ: Різне

07:18
Робот-пилосос для родин із дітьми - переваги рішення
11:21
Перевірка інтернету - як швидко дізнатися реальну швидкість з’єднання
11:12
Підключити інтернет у Львові - як обрати стабільний домашній інтернет для роботи та життя
10:56
Бездоганне покриття за доступною ціною
10:51
Чому надійність душової кабіни залежить від прихованої інженерії
14:54
SIM-карта для смартфона - як обрати тариф без зайвих витрат
01:40
До МЗС Угорщини вперше викликали посла рф через російську атаку на Закарпаття
18:06
Код авторизації - як бізнесу захистити клієнтів і максимально спростити верифікацію
17:59
Що таке локалізація - простими словами про складний процес
21:58
Як обрати іграшки для дітей за віком і не купити зайвого
19:59
Органічне просування сайту - шлях до ТОП Google і стабільного трафіку
11:27
/ 1
Угорщина повернула Україні викрадені гроші і золото
21:39
Акумуляторні батареї LiFePO4 для інвертора - як обрати надійне рішення для енергетичної незалежності
22:28
Інвестиції в нерухомість Туреччини - чому українці обирають вілли та апартаменти у 2026 році
20:26
Таксі Ужгород – Будапешт як спланувати поїздку через кордон без втрати часу
06:45
Що в смартфонах Motorola цінують на кожен день
09:51
Баланс мінералів у харчуванні - чи дійсно важлива рожева гімалайська сіль
01:35
/ 6
Мадяр пропонує Зеленському зустрітися влітку у Берегові
09:29
На що звернути увагу, купуючи вії оптом
09:07
Чому спорт важливий для ветеранів та ветеранок
17:38
З полону повернулися ще 193 українські захисники Фото новина
12:13
Дитяче автокрісло в авто - вибір, який починається з безпеки
12:04
Пошук роботи у нових умовах - як адаптуватися та перемогти конкуренцію
11:58
Простір без зайвого шуму - як обрати місце, де меблі купують усвідомлено
11:47
Преміальні можливості шин Rauffan за розумну ціну
» Всі новини