Реклама B3

Закарпаття: З 1 січня сусіди - у Шенгені. Як будемо їздити?

Після вступу Угорщини, Словаччини та Польщі до Шенгенської зони закарпатці зможуть перетинати кордон сусідніх країн лише у випадку наявності Шенгенської візи або карток малого прикордонного руху (лише в зоні 50 км). Тому очікується, що вже з 1 січня бажаючі перетнути кордон з вищевказаними країнами стикнуться з проблемою отримання Шенгенської візи.

Закарпаття: З 1 січня сусіди - у Шенгені. Як будемо їздити?

Наразі, як повідомляє представництво МЗС України в Закарпатській області, завершуються внутрішньодержавні процедури набуття чинності Угоди між Україною і ЄС щодо спрощення оформлення віз. Проте вже сьогодні можна сказати, що на користь закарпатцям таке впровадження не піде.

Генконсул Словацької Республіки Мар’ян Сладачек окреслив можливі варіанти перетину словацького кордону з 1 січня для закарпатців «Після вступу Словаччини до Шенгенської зони слід відзначити три можливі варіанти перетину українсько-словацького кордону закарпатцями. Найпростіший варіант — отримання карток малого прикордонного руху. До слова, конкретну дату, коли буде підписана угода щодо МПР зі Словацькою Республікою, генконсул назвати не зумів, аргументуючи тим, що гарантом створення малого прикордонного руху між Україною та Словаччиною є Міністерства внутрішніх справ обох країн. «Другий варіант — це отримання національної візи, яка буде й надалі легітимною і майже нічим не різнитиметься від теперішніх. Що стосується третього варіанта, то це, звичайно, Шенгенські візи», — зазначив консул. Мар’ян Сладачек переконаний, що люди, які дотримуватимуться всіх вимог отримання «шенгена», не матимуть ніяких проблем в отриманні віз. Натомість сьогодні трапляються випадки, коли тобі можуть відмовити у видачі візи з сумнівною аргументацією. Присутній на прес-конференції провідний консул Генконсульства Угорської Республіки в Ужгороді Аттіла Надь поінформував з приводу змін в угорському консульстві: «Угорська сторона стоїть перед набуттям чинності Шенгенської угоди та угоди з українською стороною про малий прикордонний рух. Наразі намагаємося створювати відповідні умови для видачі віз. Так, наприклад, з 1 грудня вводимо практику телефонного режиму з громадянами, які звертаються до нас за візами, запис на відвідання консульства відбуватиметься телефоном».

За словами угорського генконсула, Шенгенську візу закарпатцям видаватимуть у Консульстві тієї країни, кордон якої вони планують перетнути. Якщо людина хоче відвідати кілька країн ЄС, то віза видаватиметься у консульстві тієї країни, де вона перебуватиме більше часу. Якщо такого консульства в Україні немає, візу має право надати країна першого в’їзду. Однак щоб почати видавати Шенгенські візи Угорщина повинна сформувати законодавчу базу, в основу якої ляжуть Угода між Україною та ЄС, перероблена й доповнена Угода між Україною та Угорщиною та угорські законопроекти. Що стосується терміну дії візи, то Атілла Надь зазначив: «Термін видачі складатиме 10 днів, видаватиметься віза щонайбільше на 5 років».

Людмила Федоришина
09 листопада 2007р.

Теги:

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Політика

19:32
У Діловому на Рахівщині 87-річна жінка врятувала свій будинок від вогню, вчасно зателефонувавши рятувальникам Фото новина
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
22:29
Польща та Словаччина допомагатимуть Україні в рамках Карпатської ініціативи розвивати Карпатський регіон
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
19:04
/ 13
Колишній голова Мукачівської РДА і "нетривалий" очільник Закарпатської обласної служби зайнятості Едгар Токар очолив "заповідний" департамент Міндовкілля
12:44
Суд відмовив прокуратурі у конфіскації нерухомості голови Верхньокоропецької громади Химича
01:15
/ 14
Посол Федір Шандор вручив копії вірчих грамот в угорському МЗС Фото новина
21:13
/ 12
Заступником голови Закарпатської ОВА став Ростислав Пріцак Фото новина
11:04
/ 4
ЗМІ: угорщина блокує початок переговорів про вступ України до ЄС через питання нацменшин
20:54
/ 3
Кабмін погодив звільнення Т.Аверіна з посади голови Тячівської РДА
16:21
/ 9
Ексголова Тячівської РДА часів Януковича Шелевер уник відповідальності за махінації з землею
20:08
/ 7
Ексрегіонал і ексОПЗЖист В'ячеслав Шутко оголосив про запуск нового телеканалу на Закарпатті
00:49
/ 3
Московська пропаганда на Закарпатті на початках Чехословацької республіки
15:19
/ 26
Кабмін погодив призначення Тараса Гайдука на посаду голови Ужгородської РДА
14:01
/ 36
Зеленський підписав указ про призначення Шандора послом в угорщині
02:49
/ 13
Хто пиляє Закарпаття? Коштовна земля "по дружбі" з очільником ОВА – Bihus.info Відео новина
14:30
/ 26
Ужгородський любитель "русского міра" уник реального покарання за наполегливу пропаганду комунізму та проросійські публікації Фото новина
22:32
/ 12
Кабмін погодив призначення Василя Іванча першим заступником голови Закарпатської ОВА
18:28
/ 51
На пресконференції в ІА "Інтерфакс-Україна" розповіли про "зловживання високопосадовців" та "масштабну схему розкрадання земель на Закарпатті" Відео новина
17:48
/ 9
(Не)корумпованого рахівського суддю Тулика звільнять через громадянство Румунії
22:07
/ 3
Московськоправославному блогеру з Хустщини присудили штраф за розпалювання релігійної ворожнечі
21:01
/ 12
Зеленський призначив головою Закарпатської ОВА Мирослава Білецького
19:47
/ 2
Зеленський на Закарпатті повідомив, що Україна і угорщина готують двосторонній документ
18:44
/ 9
Зеленський в Ужгороді зустрівся з представниками бізнесу Фото новинаВідео новина
17:47
Уродженку рф, що мешкає у Сваляві, судитимуть за підтримку путіна, росії і окупації
» Всі новини