Здобутки Закарпаття за підсумками найважливіших спортивних заходів передолімпійського циклу – ІІІ Всеукраїнських літніх спортивних ігор 2007 року

1 листопада у Запоріжжі турніром з греко-римської боротьби завершилися найважливіші спортивні заходи передолімпійського циклу – ІІІ Всеукраїнські літні спортивні ігри 2007 року. Вони проводилися з 40 олімпійських видів спорту (48 командних номерів програми) та 13 неолімпійських видів спорту і зібрали майже 7,5 тисяч кращих спортсменів з Автономної республіки Крим, всіх областей країни, міст Києва та Севастополя.

Серед учасників ігор, які проходили протягом березня – жовтня у 16 областях країни, переможці та призери чемпіонатів світу та Європи, 49 заслужених майстрів спорту, 568 майстрів спорту міжнародного класу, 2706 майстрів спорту України. За результатами фінальних змагань були сформовані збірні команди країни які почали безпосередню підготовку до Олімпійських Ігор 2008 року та здобуття ліцензій на участь у Всесвітніх іграх 2009 року з неолімпійських видів спорту.

У фінальних змаганнях було розіграно понад 350 комплектів золотих, срібних та бронзових медалей. У загальнокомандний залік регіонам зараховувалися 1 – 8 місця, які посіли спортсмени з усіх видів спорту. Як же виглядають представники закарпатського спорту серед української спортивної еліти? Якщо відверто – враження гнітюче. З майже 2000 медалей, які отримали переможці фінальних змагань, у доробку закарпатців 8 нагород. Достойно виступили лише спортсмени-орієнтувальники, кікбоксери, команда чоловіків з пляжного волейболу, фехтувальниці та пауерліфтери. Назвемо всіх призерів поіменно:

• єдину золоту медаль, та ще й срібну до пари, приніс Закарпаттю на Полтавщині вихованець клубу спортивного орієнтування «Товариш» В’ячеслав Мухідінов. Мукачівець переміг на 5-кілометровій трасі і фінішував з другим результатом на втричі довшій дистанції. Відкриттям змагань став ужгородець Георгій Фечо (клуб «Імпульс», тренер Сергій Готра), який став бронзовим призером на середній дистанції. Підкреслимо, що й всі інші члени невеличкої закарпатської команди попали до залікової вісімки: в естафетах дівчата (Яна Семак, Олександра Касьянова, Ольга Семак та Ніна Расчупкіна – всі з Мукачева) зайняли сьоме місце, а хлопці (мукачівці Андрій Расчупкін та В’ячеслав Мухідінов, ужгородці Ференц Гутлебет і Георгій Фечо) фінішували п’ятими. У загальнокомандному заліку збірна нашої області посіла високе 6 місце серед 17 команд;

• дві нагороди вибороли для Закарпаття у Сумах кікбоксери. Вихованці тренера Олега Мартиненка (Ужгород, СТ «Україна») Олександр Кукушкін та Артур Слободянюк стали відповідно срібним та бронзовим призерами ігор;

• ще одну срібну медаль додала до обласної скарбнички команда чоловіків з пляжного волейболу у складі Костянтина Медяника та Олександра Дергунова (МОН, Ужгород, тренер Віктор Мартин), занявши друге місце серед 15 команд-учасниць;

• таку ж медаль із благородного срібла вручено і мукачівцю Олександру Лийвою за успіх у Харкові в змаганнях пауерліфтерів. Тренує молодого спортсмена Микола Красилинець;

• успішно виступили й дівчата–рапирістки, які на турнірі у Львові вибороли бронзові нагороди у командному номері програми. Тренуються Юліана Герей, Ольга Куценко, Емілія Мадяр та Оксана Рапинець під керівництвом тренера ужгородського «Динамо» Анатолія Герея. У загальному заліку у закарпатських фехтувальників 8 місце з 16-ти.

А що ж представники інших видів спорту? Як на сьогоднішній стан речей, більш-менш вдало виступили:

- ватерполісти, посівши двома командами на турнірі в Ужгороді відповідно 6 та 9 місця (з 10);

- команда з гандболу серед жінок: 7 місце з 11 команд–учасниць;

- волейболісти, які зайняли 8 з 14 місце;

- представники спортивних танців – 9 місце;

- велосипедисти–шосейники – 11 місце серед 21 команди.

У представників інших видів спорту, інакше як провальним, виступ назвати не можна. Дивіться самі:

- боксери – останнє 29 місце.

Не порадували своїми виступами й борці-самбісти та команди з міні-футболу (футзалу), а команда закарпатських дзюдоїстів, попередньо заявившись, у змаганнях участі не прийняла.