В області для цілей гендерного аналізу обрано галузь „Освіта”, а саме професійно-технічні заклади та загальноосвітні спеціалізовані школи-інтернати з поглибленим вивченням окремих предметів.
Про це йшлося під час зустрічі національного експерта проекту Оксани Цюпи з заступником голови Закарпатської ОДА Олександром Петіком.
«Ґендерно-чутливий бюджет – це фінансово-економічний аналіз доходів і витрат, у який закладено принцип ґендерної рівності. Тобто це бюджет, що відповідає реальним потребам суспільства, - зазначила Оксана Цюпа. – Наш проект забезпечує консультаційну підтримку процесу впровадження гендерно-чутливого бюджетування. Усе задля вдосконалення бюджетного процесу шляхом застосування ґендерного підходу. Це сприятиме реформуванню системи управління державними фінансами в Україні».
Зазначений проект впроваджувався у 2014-2015 роках як пілотний. До нього на першому етапі було залучено Івано-Франківську, Житомирську, Херсонську, Харківську області та місто Київ. У нинішньому році залучається і Закарпатська область. Відтак 2 та 3 лютого представник проекту „Ґендерно-орієнтоване бюджетування в Україні” для робочої групи краю проведе тренінг з питання „Суть та етапи ґендерно-орієнтованого бюджетування”. Тренінг покликаний сприяти кращому розумінню суті та принципів гендерно-орієнтованого бюджетування, а також відпрацювати і вдосконалити навички з гендерного бюджетного аналізу програм, які фінансуються з бюджету, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.