За кілька хвилин до початку митець ще «маркував» роботи назвами на першому поверсі. За роботою люди підходили його вітати. Опісля всіх гостей запросив на другий поверх і вітав особисто. «Я не хочу, щоби ви дивилися на мої картини. Я хочу, щоб в моїх картинах ви подивилися на себе», - резюмував художник.
Нині - мова про персональну виставку. «Тому така ситуація надає повну «свободу самості» і, певною мірою, можливість позбавити глядача від мук внутрішнього діалогу, - каже Т.Табака.- Я маю на увазі вислів Сьюзан Сонтаг про те, що «інтерпретація і формулювання - це важка робота проти інтуіції». А «Егоїст» – це,власне, екскурс в часових зрізах моіх думок та почуттів, своєрідне визначення міток, пунктирних штрихів у напрямках та діапазонах вслухання у себе».
Сама експозиція не підпорядкована хронології: полеміка між синтезом та антисинтезом у техніках та манерах, багатоплановість та широкий вибір інструменту по принципу «необхідного» є усвідомленим прийняттям сучасного прагматичного та, водночас, неоднорідного світу»...
Експозиційна подача - це додаткова іронічна репліка щодо «проблеми соціальної ролі художника» в якості агента-упорядника історичної памяті , «легітимного» мистецтва та курсу цензурованої культурної спадкоємності в реаліях загрози глибокого катарсису. Глядач бачить перед очима то роботу із порізаних старих фотокарток із засушеними пелюстками під склом, то намальовані квіти, які плавно «переходять» у морську хвилю чи хвіст акули. Це мистецький світ Табаки.
«Цими зрізами та екскурсами практично проілюстрована суть постпостмодерну в рамках практично однієї дисципліни. Сюжетні розв»язки довкола води з її текучістю та відсутністю сталої форми, силою та жагою до життя – це пряма дефініція на суть «сучасності». В противагу модерністському декаденству останньго періоду , котре все ще тримає наше суспільство в ностальгіях за минулим та вірою в місійність та вище призначення. А мистецтво – це лише призма світу, феноменологічні звязки з його ритмами, імпульсами та змінами соціально-філософських концепцій», - стверджує художник.
Довідка
Тарас Табака народився 1965 року
Український живописець.
Закінчив Львівський політехнічний інститут. У 1998 році закінчив Київську Академію мистецтв, факультет монументального живопису.
Член координаційної ради діячів мистецтв України.
Оксана Штефаньо для Карпат Арт
Фото - Олександр Нікітчук та з офіційної сторінки Галереї Ілько в соцмережі Фейсбук