"Цифри, закладені в бюджет, здаються зараз вже якимись позамежними. Драматичний рух нафтових котирувань, який ми бачимо в останні тижні, створює досить серйозні ризики для виконання бюджету".
Світові ціни на нафту перебувають на мінімумах з 2004 року. Індикативний для Росії сорт Urals коштує близько 27 дол. за барель, у той час як бюджет на 2016 рік пораховано виходячи із середньорічної ціни на нафту 50 дол. за барель.
"Не виключено, подальше падіння нафтових котирувань, вплив на них нових гравців, таких як Іран, це створює додаткові ризики для нафтових цін", - сказав Д.Медведєв.
Посилаючись на слова Держсекретаря США Джона Керрі, ринок чекає в найближчі дні зняття санкцій з Ірану, а це, за інформацією, видання може збільшити експорт нафти і чинити додатковий тиск на ціни.
Російська влада змушена скорочувати витрати, щоб збалансувати бюджет, дефіцит якого за вказівкою президента РФ Володимира Путіна не повинен перевищити 3 відсотків у 2016 році.
"Потрібно скорегувати видаткову частину бюджету, привівши її у відповідність з очікуваними доходами... Будемо дивитися, які витрати потрібно скоротити, причому тепер уже, суттєво скоротити", - сказав Д.Медведєв.
Нагадаємо, 15 січня загальноєвропейський фондовий індекс Stoxx 600 знизився на 3% до 329.17 пункти, у той же час американський індекс Nasdaq Composite на відкритті продемонстрував зниження на 3,16% до 4469.13 пункти.
Раніше повідомлялось, 15 січня ціни на нафту впали до нового 12-річного мінімуму під час торгів у Нью Йорку, встановившись на позначці нижче 30 доларів за барель в той час як Іран наблизився до відновлення експорту сировини.