У ГПУ показали накази про призначення до поліції екс-"беркутівців"

У Генеральній прокуратурі наполягають, що до поліції прийняли чотирьох колишніх працівників "Беркуту", які причетні до побиття активістів "Автомайдану" в січні 2014 року. Подробиці цієї ситуації розповів начальник Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк на брифінгу в середу.

"За результатами розслідування подій на Майдані в одному з епізодів, що стосується побиття "автомайданівців" на провулку Кріпосному й на вулиці Щорса у січні (2014 року), повідомлено про підозру колишньому командиру однієї з рот київського "Беркуту" раніше, а 12 та 13 січня повідомлено про підозру ще 4-м його підлеглим – колишнім "беркутівцям" київського полку", - сказав він.

"За матеріалами слідства, ці "беркутівці" є такими, що призначені до лав поліції в порядку переатестування", - заявив Горбатюк.

Коментуючи заяву голови Нацполіції Хатії Деканоідзе про те, що інформація ГПУ про те, що четверо "екс-беркутівців" пройшли переатестацію, не відповідає дійсності", Горбатюк заявив:

"Стосовно цих бійців, яким повідомлено про підозру, у матеріалах слідства є накази про призначення їх до лав Національної поліції".

Щоб "усунути будь-які інсинуації", він процитував наказ в.о. генерала поліції Терещука від 7 листопада 2015 року, не називаючи імен, бо ці особи є підозрюваними:

"…Призначити тих, хто прибули з Головного управління МВС у Києві, з присвоєнням спеціальних звань поліції в порядку переатестування з 7 листопада 2015 року такого-то, який мав спеціальне звання "прапорщик міліції", призначити поліцейським полку поліції особливого призначення №1 Головного управління, присвоївши йому спеціальне звання "старший сержант поліції".

У ГПУ наполягають, що до поліції прийняли 4 екс-працівників "Беркуту"

Двом командирам відділень та двом бійцям "Беркуту" оголошено підозру за фактами перевищення влади та незаконного затримання "автомайданівців". До суду внесено клопотання щодо відсторонення підозрюваних від посад та їх домашнього арешту.

Горбатюк зазначив, що визнавати винною людину можна лише за вироком суду, але ті дані, які є у слідства, дозволяють визначатися, чи здатна людина працювати в органах поліції.

Він також закликав надавати правоохоронцям інформацію про злочини колишніх міліціонерів. "Ми маємо жахливу ситуацію, коли щодо "беркутівців"… свідки не дають правдивих показань – і вони продовжують працювати", - поскаржився представник ГПУ.

Горбатюк також зазначив, що органи внутрішніх справ "знають масу фактів стосовно протиправних дій під час Майдану", і уже давно могли бути проведені розслідування, а відповідних осіб мали б звільнити "й без атестації", але їх не звільнили.

Представник ГПУ навів приклади перешкоджання покаранню МВСників. Так, щодо журналістки "5 каналу" слідство нібито не встановило факт перешкоджання, а встановлено факт "штовханини". В іншому випадку ухвалу суду щодо звільнення особи з міліції не виконали, бо вона вже не працювала в органах, а потім ту людину призначили в поліцію.

Як відомо, 7 листопада 2015 року поліція офіційно замінила міліцію. Тоді міліціонери мали стати виконувачами обов’язків поліцейських, а для призначення до Національної поліції – пройти кількаступеневу переатестацію.

13 січня 2016р.

Теги: Беркут, поліція

НОВИНИ: Різне

10:11
Чиста правда: чому важливо використовувати якісну артезіанську воду не лише для пиття, а й для приготування їжі
16:27
Головні критерії вибору клініки пластичної хірургії, якими варто керуватися
12:46
Чому варто придбати букет гортензій в інтернет-магазині DonPion
23:11
Секрети здорового сну: як організувати свій відпочинок правильно
06:19
/ 3
Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія позбавили українського громадянства
21:59
Стиль і комфорт: чому кросівки стали обов’язковим елементом жіночого гардероба
21:51
Очищення повітря в приміщеннях: як досягти ідеального результату
04:17
/ 1
орбан: ми зупинили вступ України до Євросоюзу
15:39
Чому не варто економити на бетоні і де його можна замовити
15:00
Чоловічий EDC: що носять із собою сучасні чоловіки
03:28
Зеленський на саміті ЄС заявив, що виконав вимоги вступних переговорів щодо угорщини
03:16
Усі країни ЄС, крім Угорщини, підтримали допомогу Україні на 30,6 млрд євро
03:11
Усі лідери ЄС, крім орбана, виступили за переговори з Україною та звернулися до ЄК
01:06
/ 1
У орбана оголосили результати пропагандистського "референдуму" щодо України в ЄС - 95% "проти"
21:28
Дитяче взуття оптом: як сформувати вигідний асортимент для будь-якого сезону
13:22
Дитяче взуття онлайн: як обирати, щоб не прогадати
22:01
Що треба знати про ламінат
20:17
Канадські монети та їхні особливості
20:12
Чим відрізняється терапевт від сімейного лікаря
19:07
Словаччина отримала €101 млн і фіцо вже підтримує вступ України в ЄС
05:42
Президент Словаччини готує скасований у січні візит в Україну
17:43
/ 3
фіцо: Словаччина не має підстав страждати через Україну
15:28
Чому ми боїмося просити допомоги: психологія сорому і онлайн-консультації
23:44
Авто з Європи vs. авто із США: що краще для українського ринку
06:44
Ізраїль атакував Іран
» Всі новини