Головний організатор Іван Палканинець розповів, що головним завданням таких заходів є привернення уваги до птахівництва та кролівництва. З кожним роком рівень виставки росте, бо даються взнаки традиції нашого регіону в цій сфері. На жаль, цьогоріч через природні катаклізми не можна було сповна представити спортивних голубів, але з'явилася нова родзинка – колекціонер з Ізи привіз на експозицію-ярмарок кроликів елітних порід. Усі – доглянуті й надзвичайно пухнасті. Найрідкісніший між ними – віденський білий. Кажуть, в Україні розведенням такої породи займається тільки 8 людей.
«У господарстві маю вуханів восьми порід, близько сорока кроликів. Це і віденський білий, особливість якого – блакитні очі, французький баран, віденський голубий, новозеландець червоний та інші. Улюбленців між вуханями не маю, пишаюся кожною породою. Особливого догляду вони не потребують, головне, щоб було чисто і сухо. Найулюбленіші ласощі – яблука та морква, – розповідає Василь Скундзя з села Іза.
Найбільше ж птахів на виставці представив пан Сергій із с. Копашньово. Чоловік каже, що розводити пернатих досить дороговартісне задоволення, але приносить неабияку естетичну насолоду. Має більше 50 видів птиці, серед яких лебеді, кури, качки, куріпки, фазани, поштові та спортивні голуби. Особливою гордістю є турецька такла, «узбеки», угорські вертуни, «тігріши», з-поміж фазанів – золотисті, срібні, лимонні та алмазні. Деякі крилаті красені коштують близько півтори тисячі євро.
"Деякі породи завожу з Німеччини. Часто їжджу на різні виставки, незабаром демонструватиму пернатих у Будапешті. Нерідко пав для «витанцьовування» замовляють на весілля молодята, поштових голубів молоді пари випускають в небо", – ділиться з Сергій Кушнір.
Усі присутні на виставці мали нагоду шляхом таємного голосування обрати найдостойніших пернатих та найкращого кролика, а їхні власники були нагороджені почесними кубками, грамотами та подяками.