На сьогодні рослини тут сягають вже 30-40 см, а деякі навіть 50 см. Як розповідає завідувач Закарпатської філії НДІ "Гірліс" Василь Фенич, фактично сосну жовту привезли з метою випробування. Науковці краю мали намір дослідити, чи зможе ця рослина пристосуватися до наших кліматичних умов, чи плодоноситиме і даватиме насіння, а також прослідкувати, як виживатиме у цій місцевості.Такі випробування – не просто наукові досліди.
Останнім часом проблемою майже всього Карпатського регіону є всихання ялини. Тож науковці сподіваються, що американська рослина може бути частково введена у лісові масиви замість загиблих ялин.
Хвойна деревина, як відомо, дуже рентабельна з точки зору збуту. Отож, за словами Василя Фенича, сосна жовта є доволі цінною породою. Бо, по-перше, виростає до 50 м, а по-друге, ця рослина посухостійка, може існувати на піщаних та кам’янистих грунтах. Зважаючи на те, що останнім часом середня річна температура повітря у нашому краї збільшилася, літо все частіше видається спекотним і посушливим (це і є однією з причин всихання ялин), то вирощування екзотичної хвойної красуні на Закарпатті – особливо актуальне.
Працівники Кленовецького лісництва, розповідає його керівник лісничий Василь Бідзіля, мають намір через кілька років з цієї дослідної ділянки зібрати власне насіння для подальшого вирощування нових саджанців, щоб у майбутньому передати їх в інші лісові господарства. Можливо, таким чином сосна жовта допоможе частково вирішити проблему із всиханням ялин у краї, пише видання "Дерево" із посиланням на прес-службу Закарпатського ОУЛМГ.