Перш за все обговорили Статут Тячівської міської об’єднаної територіальної громади. Міські обранці з відповідальністю підійшли до розгляду цього, актуального на сьогоднішній день питання. Адже цей документ визначає систему місцевого самоврядування Тячівської міської об’єднаної територіальної громади, форми та порядок діяльності територіальної громади, її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів сіл, селищ та міст, які входять до складу об’єднаної територіальної громади.
Як проінформував секретар міської ради Іван Крічфалушій, проект документа пройшов усі етапи публічного обговорення, попередньо його було оприлюднено на офіційному сайті Тячівської міської ради. Однак, за визначений період жодного письмового звернення з пропозиціями або зауваженнями до міської ради не надійшло. За підсумком розгляду та обговорення питання депутати одноголосно підтримали затвердження Статуту.
Другим питанням порядку денного сесії стало затвердження Стратегії інтегрованого розвитку м.Тячів та сіл Тячівської міської об’єднаної громади до 2020 року. З цього питання інформувала керуюча справами, секретар виконкому Ольга Решетар: "Стратегія, як і Статут, – важливий документ, необхідний для подальшої діяльності Тячівської міської ради, – відзначила секретар виконкому. – Над документом від початку його розробки працювали спеціально створені робоча група та дорадчий комітет, до складу яких увійшли фахівці та експерти".
Секретар виконкому Ольга Решетар наголосила, що один з головних планувальних документів Тячівської міської ради до 2020 року складається з 9 розділів. Основний зміст Стратегії – загальні положення стратегічного планування, коротка характеристика стану соціально-економічного розвитку міста Тячів та сіл громади, бачення майбутнього та місія об’єднаної громади, пріоритетні цілі, узгодженість Стратегії зі стратегічними і програмними документами розвитку країни, області та прикордонних територій сусідніх країн ЄС, фінансові джерела та інструменти реалізації Стратегії, а головне – звітність перед громадою.
Водночас міський голова Іван Ковач назвав Стратегію чітким перспективним планом соціально-економічного розвитку об’єднаної громади і наголосив на важливості його прийняття. «Стратегія є необхідним і обов’язковим документом при розгляді всіх проектів, до яких буде залучена міська рада, що впроваджуватимуться з різних джерел фінансування», – підкреслив голова громади.
Міські депутати були одностайні в питанні важливості Стратегії інтегрованого розвитку міської об’єднаної громади до 2020 року, внесли свої пропозиції і затвердили.
Окремим рішенням друга сесія першого скликання призначила дату перших виборів сільських старост Тячівської міської об’єднаної територіальної громади. Перші вибори старост сіл Тячівка, Руське Поле, Лази та Округла, які увійшли до складу міської об’єднаної громади, відбудуться 21 лютого 2016 року.
Із прийняттям перших і найбільш важливих рішень для розвитку об’єднаної громади мерію та депутатський корпус вітав директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук.
«Прийнята Стратегія є одним з ключових бачень вашої громади на наступні п’ять років. Це дуже важливий крок, який має фінансові переваги – сприятиме отриманню у 2016 році коштів з Державного фонду регіонального розвитку», – сказав він. А також представив усім присутнім юридичного консультанта від Офісу Реформ Закарпаття Світлану Білич, яка відтепер займатиметься наданням правової допомоги та консультацій безпосередньо для двох об’єднаних громад – Тячівської та Вільховецької, повідомляють у Закарпатській ОДА.