Закарпаття: При плані на 2007 рік 1878 тис.грн. на капітальні ремонти газових мереж освоєно всього понад 430 тис. грн

Вчора, 30 жовтня у програмі “Добрий вечір, Закарпаття” обласної телерадіокомпанії “Тиса-1” відбувся прямий ефір за участі начальника Територіального управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області Михайла Саварина.

Закарпаття: При плані на 2007 рік 1878 тис.грн. на капітальні ремонти газових мереж освоєно всього понад 430 тис. грн

Темою його стали проміжні результати перевірки спеціалізованих підприємстів газового господарства на предмет дотримання режимів газопостачання населення та безаварійної їх роботи в осінньо-зимовий період.

- Станом на 29 жовтня, - повідомив в ефірі Михайло Саварин,- перевірено Ужгородське управління ВАТ “Закарпатгаз”, Мукачівську, Перечинську, Берегівську, Хустську, Тячівську, Свалявську та Міжгірську його філії, а також Закарпатське та Хустське лінійні виробничі управління магістральних газопроводів. Всього перевірено 20 ГРС, 63 ГРП, при цьому виявлено 330 порушень вимог Правил, призупинялась робота чотирьох газо-регуляторних пунктів в Хусті, Перечині та в Мукачеві,  і двох посудин, що працюють під тиском. Притягнуто до адміністративної відповідальності дев’ятьох посадових осіб та двох працівників.

Кадри,  наголосив  гість програми на проблемі, що негативно позначається на роботі ВАТ “Закарпатгаз”, як відомо, вирішують все. Якщо їх достатньо та ще й належної кваліфікації. На жаль, це не про перевірену структуру сьогодні . Бо якщо порівнювати кадрову ситуацію, що була у газопостачальній галузі, до прикладу, у 80-их роках минулого століття, з тією, що є нині,  зрозуміло одне: виконувати відповідальну місію практично нікому, старий потенціал втрачено, про надбання нового ніхто вчасно не потурбувався. Перевіркою з’ясовано, що штати з підрозділів ВАТ “Закарпатгазу” укомплектовані на 100% тільки в Берегівській філії, у інших на 45-60%, а в Перечинській ледь на 25%...

Є ділянки практично зовсім не прикриті. Йдеться про той же Перечин, перевірка якого стала відкриттям зі знаком мінус. Тут довелося призупиняти роботу ГРП№2, на якому, окрім дрібних порушень, не працював запобіжно-запірний клапан, що могло призвести до  аварійної ситуації. Такий стан справ, на нашу думку, допущено не з халатності, як, до прикладу, в Мукачеві,  а  через те, що господарством тут керують не газовики - економісти за освітою. Якщо ж говорити про Службу підземних газопроводів ВАТ “Закарпатгаз”, то в ній  при нормі 65 одиниць працює менше половини 30,5 одиниці, тобто укомплектованість становить лише 46,9%. При цьому найнижчі показники укомплектованості штатів у Іршавській, Тячівській, Хустській, Мукачівській, Виноградівській та Берегівській філіях. Аналогічно незадовільний стан щодо укомплектованості штатної чисельності в аварійно-рятувальних службах ВАТ “Закарпатгаз” –58,8%. Задніх тут пасуть ті ж філії за винятком Тячівської, але з додаванням Свалявської.

Ще з організаційних проблем, - сказав Михайло Саварин,  відповідаючи на запитання ведучого Ростислава Бегеша про найбільш серйозні порушення, - наголосив би на незадовільному виділенні та освоєнні коштів на капітальні ремонти газових мереж. При плані на 2007 рік 1878 тис.грн. освоєно всього понад 430 тис. грн., з яких на  ремонт ГРП та ШГПР трохи більше 136 тис.грн.,  на заміну газопроводів та ремонт – 42, 84 тис.грн., капітальний ремонт газових мереж 21,75 тис. грн. В порівнянні з тим, що вкладалося в цю галузь на зорі газифікації – крапля в морі. А треба ж пам’ятати, що мережі вже відслужили по 35-40 років. Ось вам і ризики...  Дрібніші ж проблеми, що подекуди ліквідовувалися безпосередньо в ході перевірки, можна перераховувати довго. Окремі ГРП недоукомплектовані засобами пожежогасіння; належним чином не перевіряються та не ремонтуються клапани ЗЗК та ЗСК ( ГРП №19, с. Стеблівка Хустського району);  подекуди використовуються манометри, які не пройшли чергову державну повірку Газо-регуляторні пункти в селах Буштино, Угля, в містах Мукачево, Хуст та Берегово. Ті, хто відповідає за усунення виявлених порушень, можуть виправдовуватись: мовляв, дрібниці.  Але добре відомо всім: у справі  дотримання режимів доставки до споживача такого продукту як газ – дрібниць бути не може!

 Михайло Саварин, відповідаючи на запитання глядачів у прямому ефірі,  звернув також увагу усіх причетних до вирішення проблеми безпечного газозабезпечення закарпатського споживача, в тому числі і владних структур, на мережі, які поки що залишаються поза полем зору ВАТ “Закарпатгаз”. Станом на 1 січня поточного року понад 230 км розподільчих газових мереж, 66 газорегуляторних пунктів та майже 200 шкафних газорегуляторних пунктів  не перебувають на балансі товариства. Про що свідчать ці цифри? Про те, що з  усім цим господарством не укладено відповідних угод, а значить -  автоматично недостатній контроль за їх роботою. А ще зауважив на відсутності в ліцензіях Національної комісії регулювання електроенергетики України особливих умов, що регламентували б обов’язки усіх 12 підприємств, що займаються постачанням природного газу споживачам на території Закарпатської області. Без цього, ясна річ, важко  вимагати від роботодавця вкладення коштів на підтримання господарства в належному стані та відповідальності за дотримання безпеки режимів постачання.

Додатково:  Закарпатська обласна телерадіокомпанія“Тиса-1”, яку очолює Євген Шишков, розпочала свою роботу з 1945 року .Сьогодні, завдяки супутниковому мовленню, її  програми дивляться не тільки глядачі усіх областей України, а й телеаудиторія всієї Європи.

2007-10-31

Територіальне управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області
31 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

11:07
/ 1
В Ужгороді горіло в кафе на набережній Незалежності
17:40
У Мукачеві вчергове електронною поштою "замінували" тепер уже дитсадки, вокзали та лікарні
09:40
На Тячівщині згорів трактор, а на Рахівщині пожежа понищила будівлю лісопильного цеху
14:23
/ 1
Знайденого після вчорашнього зникнення хлопчика госпіталізовано до лікарні (ОФІЦІЙНО)
13:26
Хлопчик, якого відучора шукають на Іршавщині, не може відгукнутися на заклики, бо німий
11:15
У поліції просять допомогти в пошуку 5-річного хлопчика, що загубився на Іршавщині, повертаючись із поля
09:15
/ 6
На Іршавщині з ночі шукають 5-річного хлопчика, що зник, повертаючись додому з поля
13:54
/ 3
У Закарпатському ОУЛМГ розповіли про обставини трагедії на Тячівщині, де загинули 5 людей
11:25
Усі п'ятеро загиблих у трагічній ДТП на Тячівщині – мешканці одного села
10:17
У Дубриничах, на Перечинщині горів житловий будинок
08:46
/ 5
З'явилися світлини з місця трагедії на Тячівщині, де загинуло 5 людей
22:04
/ 2
На закарпатській Тячівщині машина впала з гори в річку, загинуло 5 людей
13:22
На подвір'ї школи в Мукачеві охоронець закладу знайшов труп жінки
09:26
На Виноградівщині вночі згорів Volkswagen Passat, а власник у ході пожежі отримав опіки
08:47
/ 3
У Хусті жінка кинулася під поїзд
16:48
/ 1
На місці пожежі у житловому будинку на Виноградівщині виявили тіло власника
12:56
В Ужгороді водолази дістали з кар'єра тіло 17-річного юнака, що потонув у неділю
10:53
Під час пожежі у Міжгір'ї врятували господаря будинку
10:44
В Ужгороді вночі згорів Lexus
10:42
У лісі на Міжгірщині рятували чеха, що травмував ногу
10:41
В Ужгороді шукають юнака, що потонув у кар'єрі
10:27
У Виноградові з'ясовують обставини ДТП, під час якої мотоцикліст врізався в легковик
14:06
/ 1
У Виноградові мотоцикліст на швидкості влетів у автівку, що повертала
22:51
/ 3
ФОТОФАКТ. У Сваляві струхлявіле дерево впало на авто
12:01
/ 1
На Рахівщині зливові дощі підмили дорогу обласного значення й підтопили два десятки дворогосподарств
» Всі новини