У КВУ назвали серед топ-3 загроз другого туру в Ужгороді підкуп виборців і фальсифікації

Експерти Комітету виборців України звертають увагу на порушення, які можуть вплинути на результат волевиявлення, як це мало місце у першому турі.

У КВУ назвали серед топ-3 загроз другого туру в Ужгороді підкуп виборців і фальсифікації

– Насамперед, це підкуп виборців. При чому, треба розуміти, що йдеться про загрозу підкупу не тільки від одного з кандидатів, як це намагається при піднести у медіа інший кандидат. Є непрямі свідчення того, що купувати або докуповувати голоси, зокрема в день голосування, планують обидва кандидати, – зауважив представник КВУ на Закарпатті Дмитро Тужанський. – Крім того, є загроза того, що у підкупі будуть задіяні штаби кандидатів у мери з першого туру, які не публічно, але фактично наразі працюють на одного з 2 кандидатів. Додатковим підґрунтям для підкупу є розчарування ужгородців у результатах в першому турі, тобто, коли люди не бачать позитиву в кінцевому результаті, вони більше схильні не прийти на вибори або продати свій голос. Тобто мотивація свідомого вибору та свідомої участі у голосуванні зникає.

–  Друга з загроз, яка може вплинути на результат – це фальсифікації під час підрахунку. У першому турі в Ужгороді ми мали справу з відвертою фальсифікацією на рівні ТВК, що потягло за собою судові тяганини та перерахунок. Цього разу є загроза фальсифікацій на рівні дільниць, особливо під час підрахунку голосів, – пояснив Дмитро Тужанський.

– Третя загроза – це провокації. Ми не очікуємо силових сценаріїв, але дрібні провокації, які в сукупності можуть вилитися у підґрунтя для майбутнього оскарження результатів та визнання результатів виборів на певних дільницях недійсними. Вже до обіду ми маємо справу з низкою фейків про підкуп, що відволікає міліцію, а також брехливих повідомлень про арешт одного кандидатів. Ближче до вечора, коли здаватимуть нерви кандидатів, випиватиметься більше алкоголю та розбурхуватиметься уява у штабах, фейки можуть ставати все креативнішими, а точніше радикальнішими, – підсумовує Дмитро Тужанський.

– У всіх цих ситуаціях, звичайно ж, вирішальна роль буде поліції, її професійність та злагодженість. Але також важливою буде роль та участь громадськості, особливо, що стосується превентивних дій щодо підкупу та фальсифікацій. Повідомлення про порушення у соцмережах чи на сайтах – не є панацеєю і найкращим способом боротьби з порушеннями. Куди краще відразу фіксувати порушення на фото та відео, що стане миттєвим стримуючим фактором для порушників і доказами для подальших юридичних дій, – наголосили в КВУ. 

15 листопада 2015р.

Теги: підкуп виборців, фальсифікації

НОВИНИ: Політика

02:22
Сенатор Грем пригрозив угорщині та Словаччині через купівлю нафти у рф
16:06
На Хустщині водолази дістали з озера тіло потопельника
13:39
ВККС визначить, чи працюватиме в апеляційному суді виправдовувачка чиновника-хабарника та ґвалтівників неповнолітньої дівчинки воловецька суддя Софілканич
15:12
Закарпатська поліцейська здобула місце у десятці кращих на екстремальних перегонах Spartan Фото новина
14:35
/ 1
На Закарпатті керівник профспілки розтратив понад 2 млн грн Фото новина
12:54
На Закарпатті заблокували кілька схем переправлення ухилянтів до ЄС Фото новина
14:17
Поблизу Нижніх Воріт легковик злетів з дороги та опинився на даху Фото новина
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
12:36
Внаслідок пожежі на базі відпочинку в Нижній Апші, власник отримав 75% опіків тіла
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:19
/ 1
На Закарпатті СБУ викрила інтернет-агітаторів, які допомагали ухилянтам Фото новина
09:02
/ 2
У Карпатах відкрили перші 55 км міжнародного веломаршруту Фото новина
12:23
На Закарпатті за тиждень зафіксували майже сотню хворих на Covid-19 Фото новина
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
00:41
/ 5
Затримано підпалювача церкви у Паладь-Комарівцях, який залишив на її фасаді провокативний напис Фото новина
13:36
/ 8
Нардепа Горвата судитимуть за крадіжку державної землі на 127 млн грн
» Всі новини